سیدجلال یحیی زاده پس از معرفی نشدن وزیر ورزش و جوانان در جلسه صبح یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب افزود: معمولا زمانی که فردی به عنوان وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی می شود مخالفت و ها و مقاومت هایی وجود دارد که در مورد وزیر پیشنهادی ورزش نیز این اتفاق افتاده و ممکن است تصمیمات تازهای گرفته شود.


به گزارش مهر، وی ادامه داد: پس از معرفی وزیر ورزش و جوانان به مجلس از سوی دولت، تحقیقات و بررسی های انجام دادیم و به ابهاماتی رسیدیم که باید این ابهامات برطرف شود. تا زمانی که ابهامات نمایندگان مجلس در مورد وزیر پیشنهادی حل نشود نمی توانیم به او رای بدهیم.


نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر حال دولت اختیارات خاص خودش را دارد و می تواند هر فردی را به مجلس معرفی کند، اما مجلس هم ملاحظات خودش را دارد و تصور می کنم اگر از قبل تعامل دولت با مجلس بیشتر بود کمک بیشتری به گرفتن تصمیم درست در این مورد می کرد.


یحیی زاده با بیان اینکه اطلاعاتی را در مورد حمید سجادی کسب کرده‌ایم در مورد شانس علی سعیدلو نیز گفت: با وجود اینکه سعیدلو یکی از مخالفان طرح تشکیل وزارت ورزش و جوانان بود اما در بین گزینه هایی که برای این پست معرفی شده اند به نظر من سعیدلو بهترین گزینه است و از شانس بالایی برای وزارت ورزش و جوانان برخوردار است.


عضو کارگروه تربیت بدنی مجلس در پایان به استعفای حبیب کاشانی از سرپرست باشگاه پرسپولیس و کنار رفتن علی دایی اشاره کرد و گفت: حضور آقای کاشانی و فتح الله زاده به عنوان سرپرست استقلال و پرسپولیس غیرقانونی بود چرا که مدت سرپرستی آنها تمام شده بود اما در مورد علی دایی باید بگویم که تکلیف او را هیئت مدیره جدید پرسپولیس مشخص خواهد کرد. به نظر من دایی از جایگاه بالایی در فوتبال ایران برخوردار است اما هر کجا بوده برخی ها برایش حاشیه درست کرده اند.