اين اقدام فيفا باعث شد تا بسياري از منتقدان فدراسيون جهاني و حتي موافقان قانون مبارزه با حجاب در فوتبال به شدت عليه بلاتر موضع گرفته ونسبت به رفتار دوگانه وي واكنش نشان دهند.

به گزارش «فردا»، در این بین انتظار می رود تا پربیننده ترین برنامه تلویزیونی کشور که در طی ۱۲ سال گذشته نگاه موشکافانه ای به ناعدالتی های موجود در فوتبال داشته در برنامه آتی خود به موضوع فوتبال بانوان و علت حذف این تیم از مسابقات مقدماتی المپیک پرداخته تا حدی از ناراحتی اعضای تیم ملی بانوان بکاهد.

حذف تیم ملی بانوان فوتبال کشورمان در شرایطی صورت پذیرفت که بسیاری از رسانه های خبری داخلی و خارجی هنری کسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا را مقصر اصلی این حادثه می دانند.

کسینجر کسی است که بارها و بدون هیچ محافظه‌کاری از ایران بد گفته و بر تغییر ر‍‍ژیم جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد و امروز این خود او است که مسئولیت رسیدگی به شکایات فیفا را بر عهده دارد.

از همین رو با توجه به مخالفت های شدید فردوسی پور در برنامه نود با ورود سیاست به فوتبال انتظار می رود بخش عمده ای از برنامه این هفته نود به دخالت افراد سیاسی در فوتبال از سوی فدراسیون جهانی اختصاص دهد.

مسئولان برگزار کننده مسابقات مقدماتی المپیک لندن،علیرغم تایید لباس های بانوان ایران برای شرکت در این مسابقات،به آنها اجازه ندادند تا مقابل تیم ملی اردن صف آرایی کنند.این اقدام آنها باعث شد تا نتیجه بازی سه بر صفر به سود اردنی ها رقم بخورد و بانوان ایران با وجود شایستگی از این رقابت ها حذف شوند.