به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی فردا طولاترین برنامه نود در طول چند سال گذشته به یکی از جنجالی ترین برنامه های فصل دهم نیز مبدل شد.

در این برنامه بعد از پخش دیدار رفت و برگشت فینال جام حذفی ابتدا حبیب کاشانی از اختلافات به وجود آمده با علی دایی پرده برداشت و در ادامه نیز علی دایی به نکات قابل توجهی در خصوص مدیریت حبیب کاشانی در باشگاه پرسپولیس پرداخت.

کاشانی: دایی می خواست لیدر را خفه کند

بیب کاشانی با حضور در برنامه ۹۰ قبل از حضور دایی در این برنامه، به دفاع از خود پرداخت. او حرف هایش را اینگونه آغاز کرد که دایی باید می پذیرفت تا اگر مشکلی است، رو در رو حرف ها زده شود اما این طور که اول سرپرست پرسپولیس حرف بزند و بعد دایی بیاید بحثهایی را مطرح کند کار درستی نیست. او سپس درباره درصد نقش خود در موفقیت تیم گفت: «من حرف های دایی را قبول دارم. ۹۹ درصد موفقیت تیم را در جام حذفی، مدیون تماشاگران و کادرفنی می دانم اما فقط یک درصد را سهم خودم می دانم که همین یک درصد را به دو نیم تقسیم می کنم. یک نیم درصد برای تصمیم ۱۸ ماه پیش که رفتم و دایی را آوردم. آن زمان گذشتن از کنار نام کرانچار با یک رزومه موفق، خیلی سخت بود اما من این تصمیم را گرفتم و همان طور که شرط کسب سهمیه و گرفتن جام را گذاشته بودیم، دایی هم جام بدست آورد و هم سهمیه گرفت. نیم درصد دیگر هم روزی بود که دایی بعد از چند باخت، استعفا داد و من قبول نکردم. اگر آن روز پای ایشان نمی ایستادم، دیگر علی دایی هم نبود تا قهرمانی جام حذفی بدست بیاید.»

او همچنین گفت: «آقای دایی می گویند من سیاسی نیستم اما رفتارهای شان نشان می دهد که سیاست را دنبال می کند البته به من مربوط نمی شود.»

کاشانی در بخشی دیگر از برنامه ۹۰، درباره ماجرای درگیری دایی با لیدر تیم در باشگاه پرسپولیس گفت: «من آن روز از دیدار مردمی در شورا رفتم باشگاه که دیدم شلوغ است. رفتم جلو و دیدم درگیری شده است. ماجرا سر این بود که لیدر تیم می گفت دوستان دایی مسائل خانوادگی اش را رسانه ای کردند. بحثیکدفعه در گرفت و آقای دایی دستش را روی گردن لیدر تیم گذاشت و بردش به کنار دیوار. دایی گفته بود من داشتم با کاشانی حرف می زدیم و لیدر مرا از پشت زد. این لیدر که دستانش مثل مجید دلبندم نبوده. او گلوی لیدر را گرفته بود و لیدر تیم هم با مشت زیر چشمش کوبید. من در این مدت سکوت کردم اما امشب ماجرا را گفتم.»

کاشانی درباره شیثرضایی هم گفت: «این بازیکن با تیم قرارداد سه ساله داشت و باشگاه باید پولش را بپردازد. درباره این ماجرا که شیث۹۰ درصد بگیرد و دایی ۷۰ درصد، باید توضیح بدهم. اینکه شیث۲۵ درصد جریمه شده و باقی درصدی که از قرارداد ۳۰۰ میلیونی اش گرفته با مجموع این ۲۵ درصد، شده است رقم فعلی. دایی هم قراردادی ۵۰۰ میلیونی با ما داشته که ۷۰ درصدش را گرفته. تازه پاداش قهرمانی هم دارند که به او پرداخت می شود.» کاشانی همچنین در پاسخ به این سئوال که قرارداد دایی بالای سقف قراردادها بوده، گفت: «مربیان که قراردادهای شان سقف نداشته است.»

بحثبر سر انتقادات دایی از روزنامه پرسپولیس را هم کاشانی با این استراتژی که این روزنامه رسالت خبری اش را انجام داده، پشت سر گذاشت البته درباره یکی از تیترهای این روزنامه که دلخوری همسر دایی را به همراه داشت، پذیرفت که روزنامه اشتباه کرده است.

کاشانی همچنین گفت هنوز فکر می کند می تواند با دایی ادامه بدهد و او همراه با مایلی کهن، ابراهیم زاده، درخشان و استیلی در لیست ما هستند. اولویتش دایی است و ۴۸ ساعت هم برای او منتظر می ماند. حرفی که فردوسی پور آن را نپذیرفت.

کاشانی درباره این بحثکه دایی درباره پیامک ها و تلاش باشگاه برای جذب مربی بعدی تیم سخن گفته بود، بی آنکه اسمی از سرمربی تیمش بیاورد گفت: «متاسفانه یکسری اطلاعات دروغ به ملت داده می شود.» و بعد اطلاعاتی مطرح کرد درباره یکسری از خواسته های دایی مثل خرید های بازیکنان. بازیکنانی مثل عقیلی، خلعتبری و انصاری فرد…

ماجرای درخواست ۸۰۰ میلیونی عمادرضا، ماجرای پیامک ها و … از دیگر موضوعاتی بود که کاشانی درباره آنها سخن گفت.

دایی: لیدرهای باشگاه به من فحش ناموس دادند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس نیز بامداد روز سه شنبه با حضور در برنامه نود از اتفاقات لیگ دهم و اختلافات به وجود آمده با کاشانی پرده برداشت.

علی دایی در ابتدای اظهارات خود به تقدیر و تشکر از هواداران پرسپولیس پرداخت و در خصوص اظهارات حبیب کاشانی درباره با لیدر باشگاه عنوان کرد: روز دوشنبه بود که از باشگاه با من تماس گرفتند و به من فحش ناموس دادند. وقتی من به باشگاه رسیدم این دو نفر مقابل درب ایستاده بودند و من به محض دیدن آنها گفتم که هرچه گفتید لیاقت خود و خانواده شما بود. همین جا بود که وقتی وارد باشگاه شدیم بر سر این مسائل با آن لیدر درگیر شدیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: چگونه می شود که وقتی یک لیدر سیاست باشگاه را دنبال می کند در ورزشگاه علیه سرمربی بدون اجازه مدیر عامل بیانیه می خواند؟

دایی در خصوص اتفاقات روز بازی فینال جام حذفی در انزلی گفت: در تصاویر مشخص است که چند نفر از نزدیکان این آقا برای دریافت مدال آمدند. کجای دنیا مدیر باشگاه برای دریافت مدال بالای سکو می رود؟ کجای دنیا فرزند و برادر مدیر باشگاه مدال می گیرد در حالی که حسین بادامکی بدون مدال ماند!

کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال کشورمان افزود: من شاهد دارم که یکی از لیدرهای باشگاه به کاشانی گفته بود مگر خود شما نگفتید به دایی فحش دهیم که کاشانی نیز در جواب لیدر گفته که من گفتم به خودش فحش بدید نه به خانواده اش.

وی افزود: عامل اصلی اختلاف ما روزنامه پرسپولیس بود. ایشون به روح برادر شهیدش قسم خورد یا خبرنگاری که آنجا علیه من مطلب می زند را اخراج کند یا اینکه روزنامه را از ابتدای سال تعطیل کند. اما هیچ یک از این دو انجام نشد.

دایی همچنین عنوان کرد: یک روز علیپور باجناق آقای کاشانی که سردبیر روزنامه هم هست به من زنگ زد و گفت که شما مرده بودید کاشانی زندتون کرد.

وی درباره ماجرای مشکلات به وجود آمده با قاضی شریفی گفت: یک روز آقای کاشانی پیش من آمدند و گفتند که کاری می کنم که شریفی از این فوتبال حذف شود. آن وقت می آیند می نشینند اینجا و حرف های دیگری می زنند.

سرمربی پرسپولیس افزود: کاشانی می گوید من یک ماه سکوت کردم. درست است ایشان سکوت کردند اما روزنامه پرسپولیس به مدیر مسئولی کاشانی تمام حرف های ناگفته وی را زد. کجای دنیا مدیر عامل یک باشگاه روزنامه دارد؟

دایی در مورد علت نرفتن روی سکو برای دریافت کاپ عنوان کرد: من به دنبال سکو و کاپ نیستم. من فقط به احترام بچه های تیم به روی جایگاه رفتم و حق آنها بود که بالای جایگاه بروند.