به گزارشافکارنیوز،میرشاد ماجدی در خصوص آخرین شرایط تیم استقلال در کشور ترکیه اظهار داشت: امروز یک بازی دوستانه برگزار می‌کنیم با تیمی که سرمربیگری آن بر عهده سنول گونش است. بورسا اسپور تیمی است که سال گذشته در جدول رد‌ه‌بندی عنوان هشتم را به دست آورده و برای باشگاه‌های اروپا کسب سهمیه کرده است. این تیم قهرمانی کشور ترکیه و نائب قهرمانی را در کارنامه خود دارد و جزو تیم‌های درجه یک این کشور محسوب می‌شود.

وی با تقدیر از سرمربی حریف امروز استقلال گفت: معمولا وقتی می‌خواهید با این تیم‌ها بازی کنید، از شما مبالغ زیادی دریافت می‌کنند ولی چون گونش به فوتبال ایران اشراف دارد و استقلال را می‌شناسد قبول کرد که هزینه‌ای از ما دریافت نشود.

سرپرست تیم استقلال با ابراز رضایت از وضعیت اردویی آبی‌پوشان در کشور ترکیه گفت: خوشبختانه در تیم مصدومی نداریم و امروز به محلی می‌رویم که تیم‌های پیکان و پرسپولیس در آنجا حضور دارند.

ماجدی در پاسخ به این سؤال که ملی‌پوشان این تیم کی به اردوی استقلال اضافه می‌شوند، گفت: طی صحبتی که داشتم فعلا هنوز بحثقرارداد آنها کامل نشده ولی در صورت محقق شدن این موضوع در ۳-۴ روز آخر به جمع ما اضافه خواهد شد.

وی در خصوص بازی دوستانه دوم آبی‌پوشان و اینکه قرار است با چه تیمی بازی شود، گفت: ما کلا در ترکیه دو بازی دوستانه انجام می‌دهیم ولی هنوز تیم دوم مشخص نشده و در حال رایزنی هستیم.

سرپرست تیم استقلال در خصوص اینکه مسئولان ورزشگاه آزادی مدعی شده‌اند که برای هر بازی استقلال و پرسپولیس باید رقمی معادل ۲۷۰ میلیون به این مجموعه پرداخت شود، گفت: استقلال و پرسپولیس زیر نظر دولت کار و از این طریق ارتزاق می‌کنند. دولت و وزارتخانه بودجه تیم‌ها و همچنین پرداختی‌ها را کاهش داده و فکر می‌کنم باید سوبسیدی برای ما در نظر گرفته شود. نه اینکه بخواهیم چنین مبلغی را پرداخت کنیم.

ماجدی تاکید کرد: امسال سال اولی است که مبلغ درآمد سازمان لیگ افزایش پیدا کرده و استقلال و پرسپولیس به خاطر بحثخصوصی‌سازی می‌خواهند روی پای خود بایستند. فکر می‌کنم در وهله اول باید مشکلات از پیش رو برداشته شود نه اینکه هزینه‌های دیگری هم پرداخت شود که مسلما این موضوع کار را برای دو باشگاه سخت خواهد کرد. اگر قرار است چنین مبلغی پرداخت شود دولت شرایطی را در نظر بگیرد که نیمی از این مبلغ را تقبل کند. همانطور که می‌دانید این هزینه‌ها برای ورزش کردن انجام می‌شود و با حضور تماشاگران در ورزشگاه، بزهکاری‌ها کمتر خواهد شد. در همه جای دنیا شهرداری این هزینه‌ها را می‌پردازد و حالا امیدوارم که دولت این کارها را انجام دهد. البته این را هم بگویم که از هزینه زیاد نگهداری چمن باخبر هستم و می‌دانم که نگهداری یک مجموعه چقدر سخت و طاقت‌فرساست ولی اگر بخواهیم با این پرداختی‌ها و این شرایط سنگ‌اندازی کنیم دولت خودش در خصوصی‌سازی دچار مشکل خواهد شد.

وی در خصوص اینکه اگر مسئولان ورزشگاه آزادی برای دریافت این مبلغ پافشاری کنند استقلال میتواند این هزینه را پرداخت کند،گفت: به اعتقاد من پرداخت چنین هزینهای خیلی سخت است. مگر ما چقدر برآورده داریم که بخواهیم چنین رقمی فقط برای استادیوم آزادی بپردازیم. یکی از مشکلات سالهای گذشته ما اجاره کردن هتلها بود که اگر بدهی ما به یک حد خاصی میرسید مسئولان هتل در صورت عدم تسویه اجازه نمیدادند در آن هتل حضور پیدا کنیم. فکر میکنم اگر جریان استادیوم آزادی جدی شود دو باشگاه استقلال و پرسپولیس با این اضطراب روبرو خواهند شد که اگر مثلا پول ورزشگاه پرداخت نشود ممکن است هر آن بازی هر دو تیم در این ورزشگاه برگزار نشود که در این صورت میدانید چه مشکلاتی به وجود خواهد آمد. به اعتقاد من پرداخت این مبلغ سنگین است و باز هم تاکید میکنم نمیخواهم بگویم این رقم زیاد است اما ما توان پرداخت چنین مبلغی را به ورزشگاه آزادی نداریم.