تکذيب دخالت دولت مردان فرانسه در امور مربوط به فوتبال اين کشور يک روز پس از آن اعلام شد که سپ بلاتر رئيس فدراسيون بينالمللي فوتبال /فيفا/ تهديد کرده بود که در صورت اثبات اين امر فدراسيون فوتبال فرانسه را تعليق خواهد کرد.

گفتنی است در صورتی که فدراسیون فوتبال فرانسه از سوی فیفا تعلیق شود، تیم ملی این کشور از شرکت در هرگونه تورنمنت بین‌المللی محروم خواهد شد و حتی باشگاه‌های فرانسوی نیز قادر نخواهند بود تا در رویدادهای رشته ورزشی فوتبال در قاره اروپا شرکت کنند.

لوک چاتل سخنگوی دولت فرانسه در همین خصوص اعلام کرد: دولت فرانسه هرگز در امور فدراسیون فوتبال این کشور دخالت نکرده است. گفتنی است ژان پیر اسکالت رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه نیز به دنبال نمایش اسفناک ملی پوشان کشورش در رقابت‌های جام جهانی و حذف از این تورنمنت، روز دوشنبه استعفا داد. هرچند که رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرده بود که تصمیمش در خصوص کناره‌گیری از ریاست فدراسیون فوتبال این کشور کاملا اختیاری بوده است ولی رزلین باشلو وزیر تربیت بدنی این کشور هفته پیش اعلام کرده بود که استعفای رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه قطعی است.

سخنگوی دولت فرانسه نیز با اشاره به اظهار نظر پیشین وزیر تربیت بدنی این کشور در خصوص استعفای رئیس فدراسیون فوتبال فرانسه، تصریح کرد: وی نظر شخصی خود را در این خصوص بیان کرده بود و این امر به معنای آن نبود که خواستار استعفای رئیس فدراسیون فوتبال شده باشد.

عملکرد ضعیف تیم ملی فوتبال فرانسه در مسابقات جام جهانی ‪ ۲۰۱۰آفریقای جنوبی و حذف این تیم از جام نوزدهم باعثاختلافات سیاسی در فرانسه و موجب شد تا سیاست مداران ارشد این کشور در این امر مداخله کنند. به دنبال مداخله سیاست مداران فرانسوی در امور مربوط به ناکامی تیم ملی فوتبال این کشور، رزلین باشلو وزیر تربیت بدنی فرانسه به همراه ریموند دومنک سرمربی تیم فوتبال این کشور و همچنین ژان پیر اسکالت رئیس مستعفی فدراسیون فوتبال فرانسه، طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه جهت ارائه توضیحاتی در همین خصوص در پارلمان این کشور حاضر شدند. سخنگوی دولت فرانسه نیز با اشاره به این موضوع، سعی در توجیه امر داشته و اعلام کرد: این طبیعی است که اعضای پارلمان فرانسه سعی داشته باشند که به اصل ماجرا پی ببرند، زیرا این موضوعی است که ذهن مردم فرانسه را مشغول کرده است.

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال(فیفا) گفت: ‌در صورتی که نیکولا سارکوزی به دخالت‌های خود در فوتبال ادامه دهد، فرانسه تعلیق خواهد شد. به نقل از آسوشیتدپرس، سپ بلاتر در محل برگزاری مسابقات جام‌جهانی در آفریقای‌جنوبی گفت: متاسفانه از زمانی که تیم ملی فرانسه از پیکارهای جام‌جهانی حذف شد، شاهد دخالت های آشکار دولت نیکولا سارکوزی در امور فدراسیون این کشور هستیم. حال آنکه این امور تنها به فدراسیون این کشور مربوط است. این مدیر سوئیسی ضمن هشداری مجدد به رئیس دولت کشور اروپایی خاطر نشان کرد: در صورتی که دولت فرانسه دست از دخالت برندارد، آن وقت فیفا وارد عمل خواهد شد و این کشور را به حالت تعلیق در می‌آورد. مطابق قوانین فیفا، جریان‌های سیاسی نباید در امور فدراسیون ها دخالتی داشته باشند؛ اما دولت فرانسه پس از حذف خروس‌‌های آبی به مواخذه کاپیتان تیم ملی این کشور پرداخت و حتی دستور پاداش‌های بازیکنان را لغو کرد.