به گزارش افکارنیوز، احمد آل‌نعمه به تراکتور برگشت. شاید خیلی‌ها حضور یک ساله او در تراکتور را فراموش کرده باشند اما این مدافع ملی‌پوش در دوره امیر قلعه‌نویی، بازیکن سرخپوشان بود. شاید نیمکت‌نشینی‌های مداوم سبب شده باشد کسی تصویر روشنی از آل‌نعمه در تراکتور نداشته باشد.خودش که بابت آن سال از قلعه‌نویی دلخور است. اما می‌گوید این بار داستان او و تراکتور فرق دارد. گفتگو با این بازیکن را بخوانید.* تو که گفته بودی دوست دارم به تیم شهرم برگردم چه شد که به جای فولاد با تراکتور بستی؟

- بالاخره اتفاقاتی افتاد دیگر. البته نگفته بودم صددرصد به فولاد می‌روم بلکه این تیم را هم یکی از گزینه‌هایم اعلام کرده بودم. دوست داشتم به تیمی که فوتبال جدی‌ام را از آنجا شروع کرده بودم برگردم. اگر شرایطم را می‌پذیرفتند بحثی نبود و استقبال می‌کردم. به هر حال من از فولاد به فوتبال ایران معرفی شدم اما نشد دیگر.* بحثپول بود دیگر؟

- نه فقط بحثمالی نبود. می‌خواهم چند روز دیگر در مورد آن اتفاقات حرف بزنم.* ‌اما می‌گفتند پیشنهاد مالی تو را نپذیرفته‌اند؟

- بله من پیشنهاد دادم و گفتم جواب بدهید. به هر حال مسائلی رخ داد که چند روز آینده در موردش حرف می‌زنم.* ‌چرا الان نمی‌گویی؟

- دلیل دارم. اجازه بدهید تمریناتم را با تراکتور شروع کنم و بعد حرف می زنم.* تو یک سال در تراکتور بودی اما عملکرد قابل دفاعی نداشتی. قبول داری؟

- بله قبول دارم. به من بازی کم رسید و به ویژه نیم فصل اول خیلی نیمکت‌نشین بودم.* ‌چرا؟

- چون در پست خودم به بازی گرفته نشدم و بدقولی کردند.* تو دفاع چپ بودی دیگر؟

- بله. در تراکتور در دفاع چپ بازی کردم اما چون مدافع میانی چپ پا هستم نتوانستم توانایی‌هایم را در پست غیر تخصصی نشان دهم. البته هرگاه دفاع وسط بازی کردم بهترین عملکرد را داشتم و حتی گل هم زدم.* یعنی امیرحسین جای تو بازی می‌کرد؟

- بله.* با قلعه‌نویی حرف نمی‌‌زدی؟

- اصلا من برای عقد قرارداد نه بر سر پول چانه زدم و نه مسائل دیگر. فقط گفتم می‌آیم که دفاع میانی بازی کنم. در واقع تنها شرط من بود. امیر قلعه‌نویی هم پذیرفت و گفت تو را برای این پست می‌گیرم.* بدقولی کرد؟

- بله. قول داد اما از هفته دوم مرا فرستاد دفاع چپ! به همین دلیل در اکثر بازی‌های نیم فصل اول نیمکت نشین شدم. فقط اواخر فصل بود که بیشتر فرصت بازی پیدا کردم.* به قلعه‌نویی اعتراض نمی‌کردی؟

- چرا اعتراض کردم. حتی در نیم فصل قرار شد بروم استقلال. پرویز مظلومی مرا می‌خواست. اما باز هم قلعه‌نویی کار را خراب کرد. گفت می‌توانی بروی اما به جای من آرش برهانی را از استقلال خواست. مظلومی هم گفت در خط حمله کمبود بازیکن دارم و نمی‌توانم اجازه جدایی آرش را هم صادر کنم. به هر حال اذیت شدم دیگر. نتوانستم جدا شوم. البته بعد از آن تلاشم را کردم و بیشتر هم به میدان رفتم اما آن چیزی که خودم انتظار داشتم نشد!* به هر حال حاج‌صفی، دفاع چپ تراکتور بود و تو هم نتوانستی در رقابت با او پیروز شوی.

- بحثاین نبود. من اصلا دوست نداشتم دفاع چپ باشم. می‌خواستم یا بازی نکنم یا اگر بازی می‌ کنم دفاع میانی باشم.* پس حسابی از قلعه‌نویی دلخور شدی؟

- بله که شدم. دلخوری هم داشت. من با توجه به کارنامه قلعه‌نویی که همیشه تیم‌هایش جزو مدعیان بوده است به تیم او رفتم. می‌خواستم با درخشش در تراکتور هم خودم را ثابت کنم و هم ملی‌پوش شوم اما قلعه‌نویی برنامه‌های مرا به هم ریخت و مرا حسابی عقب انداخت! حسابی!* یعنی اگر آن سال دفاع میانی بودی شاید در جام جهانی هم بازی می‌کردی؟

- بله. می‌توانست اینطور هم باشد. به هر حال خدا را شکر که پس از آن، دو سال خوب را در نفت تجربه کردم و به فهرست تیم‌ملی هم رسیدم.* راستی بحثمحرومیت تو در تراکتور به خاطر دوپینگ چه بود؟

- سوءتفاهم شده بود. دیدید که از هفته اول هم بازی کردم.* اصل قضیه چه بود؟

- من قرص استفاده کرده بودم که گروه پزشکی تیم در جریان بود. بعد به همراه دکتر تیم به فدراسیون و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ رفتیم و حرفم را ثابت کردم.* اما در آن سال ها چند بازیکن تراکتور مثل تو دچار مشکل شدند.

- بله. سوء تفاهم زیاد درست شد. بازیکن روی بی‌سوادی پزشکی و نداشتن اطلاعات دارویی، چیزی مصرف می‌کرد که بعد مشکل درست می‌شد. همان موضوع برای خود من تجربه بزرگی شد که دیگر بدون تایید پزشک دارویی مصرف نکنم.* حالا که به تراکتور برگشتی می‌توانی جای خالی نصرتی و اسدی را به خوبی پر کنی؟

- هر دوی این بازیکنان بزرگ هستند. اما من هم تمام تلاشم را می‌ کنم تا رضایت کادرفنی و هواداران را جلب کنم. تراکتور تیم جوان و بسیار خوبی جمع کرده و اطمینان دارم می‌توانیم با نتایج درخشان، ‌دل هواداران پرشور را شاد کنیم.* اما خیلی‌ها می‌گویند تراکتور این فصل کم ستاره شده.

- درست است که کم ستاره شده اما به شخصه اعتقاد دارم خیلی خوب بسته شده است.* این نظر واقعی تو است یا تعارفات معمول بازیکنان جدید یک تیم؟

- نه واقعا نظرم این است. ۲،۳ بازیکن جدید تیم پدیده‌های فصل پیش لیگ بودند.* یعنی تراکتور مدعی قهرمانی است؟

- چرا که نه. مگر فولاد که فصل قبل قهرمان شد چند بازیکن اسمی داشت. دیگر دوره این گذشته که اسم‌ها یک تیم را قهرمان کنند. فوتبال حالا خیلی " تیمی " شده و جوانی و انرژی خیلی‌ کارها می‌کند. واقعا در تیم نفت چند بازیکن شناخته شده بودند؟ اما ما تا روز آخر شانس قهرمانی داشتیم و فقط یک امتیاز برای فتح‌ جام کم آوردیم.* هفته اول هم که از شانس تو خوردید به فولاد.

- بله به نظرم قرعه خوبی است. با فولاد در تبریز راحت می‌شود فوتبال بازی کرد. این تیم چون مدافع عنوان قهرمانی است اهل دفاع کردن و ارائه بازی بسته و تدافعی نیست و این می‌تواند به کمک تراکتور بیاید.* برای این بازی با توجه به اتفاقات اخیر انگیزه خاصی داری؟

- نه اصلا. تلاش می‌کنم مثل هر بازی دیگر در پیروزی تیمم سهیم باشم.* یعنی به فکر گلزنی و این جور اتفاقات نیستی؟

- گل بزنم که نورعلی نور می‌شود.* و شادی گل معنادار می‌کنی؟

- نه من یک شادی گل مشخصی دارم که همان را انجام می‌دهم. این را هم بگویم اگر چه مسائلی باعثشد نتوانم به فولاد برگردم اما این تیم و هوادارانش را دوست دارم و می‌دانم که روزی به فولاد برمی‌گردم.* ‌راستی حرف و حدیثدر مورد رقم قرارداد تو زیاد است. با چقدر بستی؟

- خواهش می‌کنم زیاد روی این موضوع " زوم " نکنید.* ‌حالا بیش از یک میلیارد تومان بستی؟

- همان حدود است (ميخندد) البته قراردادم آبشن دارد. بگذريم.