به گزارش افکارنیوز، رسانه ها اعلام کرده بودند که تیم‎های ایران و آمریکا در تاریخ ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان) در لس آنجلس با هم دیدار می‎کنند و این در حالی است که مقامات فوتبال ایران اگرچه این موضوع را تایید نکردند اما آن را رد هم نکردند.

پس از این، شائبه‎هایی در خصوص برگزاری دیدار دوستانه دو تیم مطرح شد. پیش از این، دو تیم به طور رسمی قرار گذاشته بودند که قبل از رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ با یکدیگر بازی کنند که این برنامه محقق نشد.

با پیش کشیده شدن بحثبرگزاری دیدار دو تیم در نوامبر سال جاری، خبرنگار با " سونیل گولاتی "، رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا، ارتباط برقرار کرد و به این موضوع پی برد که چنین دیداری قرار نیست انجام شود.

رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا به خبرنگار گفت: هیچ دیداری تا این لحظه برای بازی دوستانه با ایران برنامه‎ریزی نشده است.

تیم‎های ایران و آمریکا تا به حال دو بار با هم بازی کرده‎اند. ایران در جام جهانی ۱۹۹۸ مقابل آمریکا به برتری ۲ بر یک رسید و دو تیم در سال ۲۰۰۰ در " پاسادنا " ی کالیفرنیا در دیداری دوستانه با نتیجه تساوی به کار خود پایان دادند.

آمریکا در رقابتهای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در مرحله یک هشتم نهایی با نتیجه ۲ بر یک مقابل بلژیک شکست خورد و از دور رقابتها حذف شد. ایران هم در گروه F موفق به صعود به مرحله بعد نشد.