به گزارش افکارنیوز، ساره جوانمردی نماینده ایران در مسابقات جهانی تیراندازی ورزشکاران معلول بود که به میزبانی آلمان و در شهر زوهل برگزار شد. این ورزشکار کشورمان در جریان این رقابت‌ها برای نخستین‌بار موفق به کسب مدال طلا شد. این عملکرد جوانمردی و مدالی که موفق به کسب آن شد، بازتاب قابل قبولی در سایت کمیته بین المللی پارالمپیک داشت.

در این گزارش آمده است: ساره جوانمردی در دومین روز از رقابت‌های جهانی تیراندازی ۲۰۱۴ آلمان در حالی که در دور انتخابی نیز نفر برتر بود، موفق شد در جایگاه اول رقابت‌های ماده(P۲ تپانچه بادی ده متر) قرار بگیرد. ااین ورزشکار با رقیب خود از مجارستان رقابتی تنگاتنگ داشت اگرچه مصدومیت دست این حریف مجارستانی او را عقب انداخت تا ساره قهرمان بلامنازع این رقابت‌ها شود. ورزشکاری از مقدونیه نیز به مدال برنز اکتفا کرد.

ساره جوانمردی ۲۹ ساله که مدال برنز بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن را نیز در همین ماده به دست آورد، در پایان رقابت‌ها با اعتماد به نفس کامل گفت: من هفت سال قبل رشته تیراندازی را شروع کردم و تاکنون تجربیات خوبی در این رشته کسب کرده‌ام. شرکت در رقابت‌های جهانی برای هر ورزشکاری تنش‌های زیادی را ایجاد می‌کند اما سعی من بر مدیریت این تنش‌هاست.

این ورزشکار طلایی تاکید کرد: فكر میكنم موفق هم بودهام. با تمرينات مكرر چشم به بازیهای پاراآسيايی ۲۰۱۴ اينچئون دارم و اميدوارم اين عناوين را در بازیهای پارالمپيک ۲۰۱۶ ريو نيز به دست آورم.