به گزارش افکارنیوز، روز گذشته اتفاقی در استرالیا رخ داد که نگاه اهالی دنیای ورزش را به این کشور خیره کرد. در جریان یکی از بازی‌های لیگ راگبی این کشور، میان ۲ تیم نورثملبورن کانگروز و هاوتورن هاوکس، برایان لیک، بازیکن تیم کانگروز پس از برخورد با درو پتری بازیکن تیم حریف، برخوردی که در ورزش راگبی عادی تلقی می‌شود به شدت با وی درگیر شد به طوری که روی سینه او نشست و ۲ دست خود را دور گلوی او فشرد و عملاً اقدام به خفه کردن وی کرد.

تلاش برایان لیک برای خفه کردن بازیکن حریف به قدر مصرانه بود که حتی زمانی که گروهی از بازیکنان ۲ تیم اقدام به جدا کردن دو بازیکن درگیر کردند، او دست بردار نبود و همچنان دستان خود را دور گلوی پتری نگه داشت.

با انتشار تصاویر این صحنه تکان دهنده که بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت انتظار می رفت که مسئولان لیگ راگبی استرالیا جریمه سنگینی برای برایان لیک در نظر بگیرند که حداقل آن چند ماه محرومیت از حضور در میادین باشد اما آنها در کمال ناباوری بازیکن تیم گانکروز را تنها ۴ جلسه محروم کرده‌اند.

محرومیت ۴ جلسه‌ای که استرالیایی‌ها برای بازیکن سوء قصد کننده به جان بازیکن حریف در نظر گرفته‌اند، کمتر از یک ماه پس از محرومیت ۴ ماهه فیفا برای لوئیس سوارز، مهاجم تیم ملی اروگوئه به خاطر گاز گرفتن شانه جورجو کیه‌لینی، مدافع تیم ملی ایتالیا در جام جهانی ۲۰۱۴ صورت گرفته است، مجازاتی که با وجود اعتراض بسیار از اهالی فوتبال نسبت به سنگین بودن آن، ‌ همچنان پابرجا مانده است.