به گزارش افکارنیوز، در یک بازی فوتبال هر پستی باید بهترین بازی خود را نشان دهد تا تیم به موفقیت برسد. مدافعین شاید کمتر از دیگر بازیکنان معروف باشند اما همیشه نتیجه بازی به آن ها بستگی دارد.

مدافع خوب می تواند حملات تیم حریف را خنثی کند و به موقع حتی یک ضد حمله را آغاز نماید از این رو داشتن یک مداقع خوب برای هر تیمی مهم است. در این لیست نگاهی داریم به گران ترین مدافعین جهان که الزاما بهترین مدافعین نیستند و تنها قیمت بسیار بالایی دارند.

داوید لوییز – ۵۰ میلیون یوروداوید لوییز که در بازی های جام جهانی خیلی مطمئن نشان نداد به عنوان گران ترین مدافع دنیا شناخته می شود. نخستین باری که او لقب یک مدافع بسیار گرانقیمت را به خود گرفت سال ۲۰۱۱ بود یعنی زمانی که با مبلغی ۲۵ میلیون یورویی از بنفیکای پرتغال به چلسی پیوست. اما حالا او رکورد جدید را به ثبت رسانده است. این ملی‌پوش برزیلی بتازگی با پاری‌سن‌ژرمن فرانسه توافقی ۵۰ میلیون یورویی انجام داده که در تاریخ فوتبال دنیا برای یک مدافع بی‌سابقه است.

ریو فردیناند – ۴۶ میلیون یوروریو فردیناند از آن دسته بازی کنانی است که همیشه به عنوان نمادی از منچستر یونایتد شناخته می شود و این موضوع بدین دلیل است که نزدیک به ۱۳ سال برای این تیم توپ زده است. او سال ۲۰۰۱ به منچستر آمد و مبلغ ۴۶ میلیون یورو دریافت کرد که در تاریخ بی سابقه بود و تا همین امسال هم این رکورد پا برجا بود.

تیاگو سیلوا – ۴۲ میلیون یوروپارس سن ژرمن تیمی است که در چند سال اخیر خیلی خوب پول خرج کرده است آن ها سال ۲۰۱۲ توانستند یکی از بهترین مدافعین دنیا را با مبلغ بسیار بالای ۴۲ میلیون یورو به باشگاه خود بیاورند. این رقم در نوع خود بسیار بالا است و بدون کمترین مشکلی باعثشد سیلوای برزیلی از میلان به سمت فرانسه راهی شود.

دنی آلوز – ۳۵.۵ میلیون یورودنی آلوز سال ۲۰۰۸ پیراهن سویا را از تن دراورد و به جای آن لباس آبی اناری ها را به تن کرد تا نقش به سزایی در دوران طلایی بارسلونا داشته باشد. این بازیکن تمامی افتخارات ممکن را با کمک هم تیمی هایش در بارسلونا تجربه کرده است و برای تجربه همه این افتخارات مبلغ ۳۵.۵ میلیون یورو را نیز دریافت کرده است.

فابیو کونترائو – ۳۰ میلیون یورو


کهکشانی ها همیشه بهترین بازیکنان دنیا را به تیم خود می آورند و این اتفاق برای فابیو کونترائوی پرتغالی نیز رخ داد. این بازیکن پس از درخشش در جام جهانی ۲۰۱۰ راهی مادرید شد تا با عقد قرار داد ۳۰ میلیون یورویی اش پیراهن سفید کهکشانی های مادرید را به تن کند. او که در رتبه ۵ این لیست قرار گرفته است شاید کمترین بازی را با توجه به قیمتش انجام داده باشد.

په‌په – ۳۰ میلیون یوروباز هم سفید پوشان مادرید در این لیست حضور دارند و این بار هزینه بالایی را برای جذب په په پرداخت کردند. این مدافع تاثیر گذار شاید کمی خشن باشد و محرومیت های پیاپی او باعثعصبانیت مربیان شود اما همیشه بهترین بازی را از خود نشان داده است. او سال ۲۰۰۸ با مبلغ ۳۰ میلیون یورو از پورتو به رئال مادرید آمد.

الساندرو نستا – ۳۰ میلیون یورویکی از بهترین مدافعین تاریخ تیم ملی ایتالیا و میلان سال ۲۰۰۲ به لیست گران ترین ها اضافه شد. او در این سال با بازی درخشان در جام جهانی نگاه مسئولین باشگاه میلان را به خود جذب کرد و با مبلغ بالای ۳۰ میلیون یورو به این باشگاه پیوست. او به عنوان یکی از نماد های باشگاه میلان همیشه در قلب هواداران باقی خواهد ماند.

لیلیان تورام – ۳۰ میلیون یورولیلیان تورام که دوران درخشانی در یوونتوس داشت با مبلغی ۳۰ میلیون یورویی به این باشگاه پیوست. این مبلغ که از روی درآمد حاصل از فروش زیدان به دست آمده بود باعثشد تا یوونتوس یکی از بهترین مدافعین دنیا را به خدمت بگیرد و خط دفاعی خود را به بهترین دوران تاریخ تبدیل کند.

جولئون لسکات – ۲۷.۵ میلیون یورولسکات در سال ۲۰۰۹ به تیم آبی پوش شهر منچستر پیوست اما از همان ابتدا به عنوان یک خرید شکست خورده شناخته شد. این بازیکن نتوانست خود را در ترکیب تیم جا دهد و بازی های ضعیفش همه را ناامید کرد اما به هر حال انتقال او از تیم اورتون به منچسترسیتی آن ها با مبلغ ۲۷.۵ میلیون یورو او را در میان گرانترین مدافعین دنیا قرار می دهد.

ریکاردو کاروالیو – ۲۷ میلیون یورودر انتهای لیست ۱۰ تایی ما مدافعی حضور دارد که در چلسی دوران طلایی خود را سپری کرد و افتخارات بسیاری با این تیم بدست آورد. او سال ۲۰۰۴ با مبلغ ۲۷ میلیون یورو به این تیم آبی لندن پیوست و بازی های خوبی انجام داد ولی خیلی سریع به رئال مادرید رفت و نتوانست همان موفقیت ها را تکرار کند. او سال ۲۰۱۳ به تیم موناکو پیوست.