به گزارش افکارنیوز، یکی از بازیکنانی که کارت معافیت سربازی وی توسط سازمان نظام وظیفه باطل اعلام شده و باید در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه مدارک لازم را برای تایید کارت معافیت خود ارایه می‌کرد به تشریح روند دریافت کارت معافیت خود پرداخت و عنوان کرد مرتکب عمل خلافی نشده است.

این بازیکن توضیح داد: من سال ۸۶ در تهران کارت معافیت پزشکی خود را دریافت کردم. در آن زمان من بازیکن یک تیم اهوازی بودم که دچار یک مشکلی شدم و به دکتر مراجعه کردم که مشخص شد دچار مشکل جدی ادراری هستم. در آن زمان پزشک معالج من تاکید کرد که مشکل طوری حاد است که می‌‎تواند برایم کارت معافیت پزشکی را برای این بیماری دریافت کند که برای همین به نظام وظیفه رفتم تا کارهای معافیت پزشکی را دنبال کنم.

وی با بیان اینکه تمامی مراحل پزشکی برای دریافت کارت معافیت را پشت سر گذاشته است، گفت: من از روز ۱۵ مردادماه سال ۱۳۸۶ پرونده را در نظام وظیفه تشکیل دادم و چندین مرحله آزمایش پزشکی را نیز انجام دادم تا اینکه در تاریخ ۱۱ آذرماه همان سال کارت معافیت پزشکی مرا صادر کردند و در اداره پست قلعه حسن خان آن را دریافت کردم.

بازیکن لیگ برتری در پاسخ به این سوال که آیا در این پروسه کسی شما را همراهی می‌کرد، عنوان کرد: خیر، من همه کارها را خودم انجام دادم. چون پزشک معالج به من گفته بود که می‌توانم معافیت پزشکی دریافت کنم خودم دنبال کارها رفتم و هیچکس را واسطه این کار نکردم. من کل مراحل پزشکی را در کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه گذراندم.

وی در خصوص وضعیت کنونی خود ابراز داشت: از من خواستند که به نظام وظیفه بروم و دو سه هفته پیش بود که مدارک خودم را ارایه کردم. جالب اینکه وقتی به نظام وظیفه رفتم آنها گفتند تو گفته بودی " قطع نخاع " هستی و چطور با دلیل قطع نخاعی فوتبال بازی می‌کنی در حالی که من به خاطر مشکل ادراری معافیت پزشکی گرفتم و مدارک را هم نشان دادم.

این بازیکن ادامه داد: نظام وظیفه از من خواسته است تا دوباره آزمایش پزشکی را پشت سر بگذارم ولی مگر می‌شود که یک نفر بعد از چندین سال درگیر همان بیماری بماند؟ من در آن زمان مشکل داشتم و بعدا تحت درمان قرار گرفتم و خوب شدم. آنها همان زمان مرا تحت معاینه قرار دادند که با تایید بیماری من کارت معافیت را صادر کردند.

وی با ابراز ناراحتی از آینده نامعلوم خود بیان کرد: من تمرینات خودم را پی می گیرم و قرار است به من بگویند چه زمانی برای آزمایش مجدد مراجعه کنم تا تکلیفم مشخص شود. نمی‌دانم چه خواهد شد و حتی برخی‌ها گفته‌اند که بعد از گذشت پنج سال این موضوع دیگر قابل پیگیری نیست با این حال منتظرم که تا تکلیفم را مشخص کنند. چند روز پیش کارت معافیت جدید من هم به دستم رسید ولی واقعا مانده‌ام که چه کاری انجام دهم و چه خواهد شد.

بازیکن لیگ برتری در پاسخ به این سوال که چرا این مشکل برای همه بازیکنان جنوبی پیش آمده است تاکید کرد: من نمیتوانم درباره دیگران اظهار نظر کنم چونکه من مراحل قانونی پزشکی را در تهران گذراندم و کارت خودم را هم در تهران دریافت کردم.