به گزارش افکارنیوز، رضا عطاران بدون هیچ تعارف و اغراقی سوپراستار شماره یک این روزهای سینمای ایران است. عطاران که در اکران نوروز با " طبقه حساس " کمال تبریزی، تماشاگران زیادی را به سالن‌های سینما کشاند و بازی بی‌نظیرش باعثشد تایم اکران این فیلم طولانی شود، این روزها با دو فیلم روی پرده سینمای ایران پول می‌سازد.ردکارپت(فرش قرمز) ساخته رضا عطاران با بازی متفاوت این ستاره سینما و کلاشینکف فیلم تازه سعید سهیلی با هنرنمایی عطاران، به سالن‌های سینما در فصل گرم تابستان رونق خاصی بخشیده است.کارگردان و ستاره خلاق سینمای ایران که یکی از سوپراستارهای محبوب جامعه است، لحظات شیرینی را برای ما رقم زد که حیف است شما در این شیرینی شریک و سهیم نباشید…* آقای عطاران، اگر اشتباه نکنیم روز قبل از بازی ایران و بوسنی در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل که همزمان بود با اولین روزهای اکران ردکارپت، شما اعلام کردید اگر تیم ملی مقابل بوسنی پیروز شود و به مرحله بعد برود، تماشای فیلم ردکارپت برای تمام علاقه‌مندان نیم‌بها خواهد بود.

- درست است، به هر حال آن زمان فضای جامعه رنگ و بوی فوتبال و جام جهانی گرفته بود و تردیدی وجود نداشت که اگر ایران، بوسنی را می‌برد، جشن‌های خیابانی راه می‌افتاد و مردم جشن می‌گرفتند. در آن شرایط من هم دوست داشتم تخفیف نیم‌بهایی که به دوستداران سینما می‌دهم شیرینی صعود احتمالی تیم ملی باشد که نشد.* با این حساب شما و تهیه‌کننده و پخش کننده ردکارپت با حذف تیم ملی از یک ضرر هنگفت نجات پیدا کردید؟

- اصلاً ضرری در کار نبود. یک روز فروش بلیت نیم‌بها هیچ ضرری به سینما یا فیلم من نمی‌زد. هدف این بود که می‌خواستیم در شور و نشاط جامعه سهیم و شریک باشیم.* یک سؤال که دوست داریم بدون تعارف جواب بدهید… شما بازی‌های ایران در جام جهانی را می‌دیدید؟

- یک جوری گفتید بی‌تعارف جواب بده که فکر کردم می‌خواهید چه سؤال سختی بپرسید. من بازی‌های ایران در جام جهانی و حتی تمام بازی‌های جام جهانی را دیدم. حالا من یک سؤال از شما می‌پرسم… چرا فکر می‌کنید من بازی‌های جام جهانی را نمی‌دیدم؟* حقیقتش بعضی سینمایی‌ها با فوتبال و جام جهانی مشکل دارند. به طور نمونه برخی همکاران شما می‌گویند زمان جام جهانی فروش فیلم‌ها پایین می‌آید و اصولاً تمایل ندارند فیلم‌شان همزمان با بازی‌های جام جهانی اکران شود.

- دیدگاه‌ همکارانم محترم است، البته اگر واقعاً چنین دیدگاهی داشته باشند، حتماً برایش استدلال منطقی دارند اما من از این زاویه به فوتبال و سینما نگاه نمی‌کنم. من بازی‌های ایران در جام جهانی را دیدم و همزمان با جام جهانی، فیلم ردکارپت روی پرده آمد. خودم هم هیچ مشکلی احساس نکردم(خنده).* حقیقتش برای ما قابل باور نیست که رضا عطاران بنشیند و ۹۰ دقیقه یک بازی فوتبال را تماشا کند…

- چرا؟ برایم جالب است بدانم چرا درباره من چنین برداشتی دارید…* خب برداشت ما این است که رضا عطاران نمی‌تواند نزدیک به ۲ ساعت یک جا بنشیند و بازی را تماشا کند.

- البته من بین دو نیمه استراحت می‌کنم(خنده).* یعنی ۲ تا ۴۵ دقیقه پای تلویزیون می‌نشینید و بازی را تماشا می‌کنید؟!

- بله، البته دروغ چرا؟ گاهی اوقات هم جلوی تلویزیون دراز می‌کشم، بعضی وقت‌ها هم می‌ایستم(خنده)!* اصلاً وسط فوتبال فیلمنامه نمی‌خوانید یا سرگرم کارهای دیگرتان نمی‌شوید؟

- نه، با دقت می‌نشینم و بازی را می‌بینم.* طرفدار تیم خاصی هستید؟

- اگر منظورتان بازی‌های تیم ملی در جام جهانی است که بله، طرفدار تیم ایران بودم(لبخند) فکر کنم شما هم طرفدار ایران بودی، نه آرژانتین یا نیجریه(خنده).* در مجموع طرفدار تیم خاصی نیستید؟

- چرا فکر می‌کنید هر آدمی که فوتبال تماشا می‌کند، باید طرفدار تیم خاصی باشد؟* خب، فضای فوتبال ایران به این شکل است که یا باید آبی باشید یا قرمز، یا زرد(سپاهان) یا طرفدار تراکتور و حالا چه می‌دانم سایر تیم‌ها؟

- نه، من طرفدار تیم خاصی نیستم و از جذابیت فوتبال لذت می‌برم. اینکه فوتبال اول و آخرش مشخص نیست، جذابیت دارد. شما برعکس فیلم سینمایی که سناریو دارد، کارگردانی و تدوین شده، در فوتبال به تماشای چیزی می‌نشینید که در هر لحظه، لحظه بعدش مشخص نیست. این نکته در تماشای فوتبال برای من هیجان و جذابیت دارد.* کاملاً درست اما خیلی‌ها از این زاویه به فوتبال نگاه نمی‌کنند. مثلاً یکی از پیشکسوتان استقلال به حدی استقلالی است که در عمرش هندوانه یا سیب قرمز نخورده…

- اینکه الان گفتید طنز بود دیگر…* نه کاملاً جدی بود…

- با عرض معذرت، من فکر می‌کنم طرف شما را سر کار گذاشته، مثلاً خود من همین الان ۵۰ درصد حرف‌هایی که زدم، ‌راست نبود و شما را سر کار گذاشته بودم(خنده).* پس حق داشتم بگویم شما تا به حال یک بازی فوتبال را ۹۰ دقیقه و کامل ندیده‌اید؟

- نه، این یکی را اشتباه می‌کنید. من بازی‌های فوتبال را با دقت و به طور کامل می‌بینم.* آخرین فوتبالی که دیدید؟

- همین یک‌شنبه شب، ‌بازی آرسنال و منچسترسیتی را دیدم.* چند چند شد؟

- ۳ بر صفر آرسنال برد.* طرفدار آرسنال هستید؟

- بیشتر طرفدار آرسن ونگر هستم. شخصیت جالبی دارد، اسمش هم به آرسنال می‌خورد. الان نزدیک به ۲۰ سال است در آرسنال کار می‌کند.* انگار اطلاعات فوتبالی شما خیلی عالی است.

- نه دیگر در آن حد… شما که تا دو دقیقه پیش می‌گفتی نمی‌دانی فوتبال چیست(خنده).* نه، من منظورم این بود که شما چطور ممکن است ۹۰ دقیقه برای تماشای یک فوتبال وقت بگذاری؟

- اتفاقاً من کارهای نشستنی را خیلی دوست دارم(خنده).* البته یادمان هست شما یکی از مؤسسان اصلی تیم هنرمندان بودید… چرا با این تیم ادامه ندادید؟ تقریباً می‌شود گفت تیم فوتبال هنرمندان را اولین بار شما تشکیل دادید.

- من فقط در همان بازی اول با تیم هنرمندان بودم و بعد اتفاقاتی افتاد که با روحیات من سازگار نبود. ما بار اول برای کمک به زلزله‌زدگان تیم هنرمندان را تشکیل دادیم و اتفاقاً مقابل پرسپولیس ۹ گل هم خوردیم اما هدف اصلاً برد و باخت نبود.*‌ خودتان در چه پستی بازی می‌کردید؟

- من مهاجم بودم و جاگیری‌هایم در فوتبال حرف نداشت. نمی‌دانم روی چه حسابی بود که عالی جاگیری می‌کردم و توپ در موقعیت‌های خوب به من می‌رسید.*‌ الان فوتبالیستی هست که از نظر جاگیری با شما قابل قیاس باشد؟

- دست شما درد نکند، داشتیم(خنده).*‌ از شوخی گذشته، تکنیک خیلی خوبی دارید. خیلی عالی روپایی زدید. چند وقت پیش دراگان اسکوچیچ مهمان ما بود و بچه‌ها از او خواستند روپایی بزند که کشاله‌اش کش آمد!

- حالا این اسکوچیچ کیست؟* ‌فصل قبل سرمربی ملوان بود و حالا سرمربی فولاد است. راستی بین مربیان تیم‌های ایرانی چه کسانی را می‌شناسید؟

- غیر از اسکوچیچ همه را می‌شناسم(خنده).*‌ نظرتان درباره خداحافظی علی کریمی چیست؟ بازی‌های او را می‌دیدید؟

- حیف شد، خیلی حیف شد که کریمی خداحافظی کرد البته خداداد هم حیف شد.*‌ این درست است که شما با خداداد رفیق هستی و حتی در فیلم «خوابم میاد» هم از خداداد استفاده کردی اما عزیزی که قرار نبود تا ۵۰ سالگی فوتبال بازی کند؟

- من هم نگفتم خداداد باید تا آخر عمر بازی می‌کرد. خداداد اگر ۱۰ سال جوان‌تر بود و در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برای ایران بازی می‌کرد، کافی بود.*‌ راستی شما چرا برای تماشای بازی‌های جام‌جهانی ۲۰۱۴ به برزیل نرفتید؟

- از تلویزیون راحت‌تر می‌شد بازی‌ها را دید!*‌ ولی آن زمان برخی آژانس‌ها به مشتریان خود می‌گفتند هنرمندان در این سفر کنار شما هستند و عطاران یکی از این هنرمندان است.

- اگر این کار را کرده باشند، کلاهبرداری بوده چون من به هیچ‌‌وجه قصد سفر به برزیل را نداشتم. از چند گروه با من تماس گرفتند و از همان اول گفتم من نیستم. اگر واقعاً آژانسی اسم من را آورده، کلاهبرداری کرده و شما این را بنویسید.*‌ حتماً، ممنون آقای عطاران…

- من هم از حضور در جمع شما خوشحال شدم.*‌ ببخشید اگر در آتلیه اذیت شدید و شما را وادار کردیم، روپایی بزنید…

- نه، خودم هم دلم می‌خواست بعد از مدت‌ها پایی به توپ بزنم. حیف که آتلیه شما به اندازه زمین فوتبال فضا نداشت و عکاس شما دست و دلش می‌لرزید که نکند ابزارش را بشکنم وگرنه پایه برگردان و قیچی زدن هم بودم.*‌ پس اگر این بار خواستیم برویم فوتبال، روی شما حساب کنیم؟

- صددرصد... من يك تيم، شما هم يك تيم (خنده) برد و باخت مهم نيست، مهم دور هم بودن است (خنده جمع).