به گزارش افکارنیوز، جیسی چان که خودش بازیگر تلویزیون است و در عین حال پسر چان بازیگر کهنه کار فیلم‌های اکشن، جدیدترین بازیگری است که در ارتباط با جرایم مواد مخدری در چین بازداشت می شود.

جیسی ۳۲ ساله همراه کیا کو چن - تونگ بازیگر تایوانی فیلم‌های سینمایی در پکن بازداشت شدند. بنابر گزارش‌ها هنوز قطعا تایید نشده که این دو به صورت رسمی بازداشت شده باشند. با این حال هر دوی این بازیگران در شبکه‌های اجتماعی چینی فعال هستند و از سه شنبه گذشته صفحه‌های خود را به روز نکرده‌اند.

به گزارش روزنامه مورنینگ پست چین آزمایش ادرار هر دوی این بازیگران وجود ماریجوانا را تایید کرده و خود آنها نیز به استعمال آن اعتراف کرده اند. این روزنامه نوشته است پلیس احتمال می‌دهد پسر چان به دلیل تشویق دیگران به استعمال مواد مخدر با خاطر دادگاهی شدن روبه رو باشد و در این صورت می‌تواند حکمی تا سه سال زندان دریافت کند.

لی دیمو ستاره «صدای چین» دیگر بازیگری بود که در ماه مارس دستگیر شد و شوک دستگیری گائو هو از بازیگران مشهور که در فیلم «گل‌های جنگ» ساخته ژانگ ییمو بازی کرده بود نیز هفته پیش همه جا پیچید.

دستور مقابله با استعمال مواد مخدر در میان چهره‌های مشهور از سوی دولت چین صادر شده که قصد دارد هیچ تعامل و تساهلی نسبت به رفتارهای مجرمانه نشان ندهد. ستارگانی که به چنین دلایلی دستگیر می‌شوند ممکن است آینده شغلی شان را برای همیشه از دست بدهد.

همین ماه انجمن نمایش چین و ۴۲ آژانس و گروه فعال در زمینه نمایش‌های هنری تعهد کردند که بازیگرانی را که به هر نوع با مواد مخدر مرتبط باشند، به استخدام خود درنیاورند.

جکی چان سرمایه گذاری‌هایی در چین انجام داده و دارای املاک و بنیادهایی در زمینه صنعت فیلم در چین است. در عین حال او از چهره‌های فعال در زمینه امور خیریه در کشور چین محسوب می‌شود. جیسی چان هم نقش های قابل توجهی در فیلم‌های تولید وطنش انجام داده که بازی در فیلم «شهر ایده آل» نوشته هانهان نویسنده مشهور در سال ۲۰۱۲، از جمله آنهاست.

این پدر و پسر با حضور هم در شماری از تبلیغات بازرگانی نیز ظاهر شده اند که بازی در تبلیغ نوشابه‌ای چینی از برند کوکاکولا از جمله آنها بوده است.

کو ۲۳ ساله نیز برنده جایزه اسب طلایی از جشنواره فیلم تایپه برای بهترین بازیگر مرد است. او در شبکه اجتماعی ۳۲ میلیون مخاطب دارد. وی سال پیش در یک برنامه تبلیغ علیه مواد مخدر شرکت کرده بود و قول داده بود هرگز از مواد مخدر استفاده نکند. خود چکی جان نیز سفیر مبارزه با مواد مخدر چین در سال ۲۰۰۹ بوده است.