به گزارش افکارنیوز، مراسم معارفه لوئیز سوارز شب گذشته(سه‌شنبه) پس از یک ماه از پیوستن او به آبی‌واناری‌پوشان کاتالونیا برگزار شد و او در حضور خوسپ ماریا بارتومئو و آندونی سوبی‌سارتا(رئیس و مدیرورزشی باشگاه) به طور رسمی پیراهن شماره ۹ بارسا را تحویل گرفت.

به گزارش نشریه مارکا، در این مراسم جوردی مستره، نایب رئیس باشگاه بارسلونا رقم دقیق قرارداد سوارز با کاتالان‌ها را ۸۱ میلیون یورو و غرامت فسخ آن را ۲۰۰ میلیون یورویی اعلام کرد.

مستره همچنین اعلام کرد که بارسلونا در شرایطی توانسته سوارز را با ۸۱ میلیون یورو از لیورپول جذب کند که غرامت فسخ قرارداد او با قرمزپوشان مرسی‌ساید ۹۵ میلیون یورو بوده است. وی همچنین فاش کرد که مذاکرات بارسا با لیورپول برای جذب سوارز پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ و جنجالی که مهاجم تیم ملی اروگوئه با گاز گرفتن شانه جورجو کیه‌لینی(مدافع تیم ملی ایتالیا) به راه انداخت، آغاز شده است. از قرار معلوم سوارز در بارسلونا همان حقوقی که در لیورپول می‌گرفت، یعنی ۱۶۰ هزار پوند در هفته دریافت خواهد کرد.

سوارز ۲۷ ساله که دو شب پیش در جام خوان گامپر اولین بازی خود را برای بارسلونا انجام داد، ماه گذشته به آبیواناریها پیوست اما به دلیل محرومیت سنگینی که فیفا برای او به خاطر گاز گرفتن کیهلینی در نظر گرفته بود اجازه شرکت در هیچ رویداد مرتبط با فوتبال را نداشت هرچند این محرومیت هفته گذشته توسط دادگاه داوری در ورزش تنها به بازیهای رسمی بارسلونا و تیم ملی اروگوئه محدود شد.