به گزارش افکارنیوز، لوئیس سوارز سرانجام پس از کش و قوس‌های زیاد به بارسلونا پیوست تا در فصل جدید پیراهن این تیم را بر تن کند، هر چند این مهاجم اروگوئه‌ای دوران محرومیت چهار ماه خود را پشت سر می‌گذارد و نمی‌تواند در شروع رقابت‌های لیگا تیمش را همراهی کند.

سوارز چهار ماه از هرگونه فعالیت ورزشی محروم شد اما او می‌تواند در تمرین گروهی آبی - اناریها شرکت کند. این مهاجم اروگوئه‌ای برای نخستین بار در تمرین بارسلونا حضور یافت.

لوئیس سوارز که با گاز گرفتن شانه کیه‌لینی مدافع ایتالیا در جام جهانی جنجال‌ساز شد اعتراف کرد برای جلوگیری از تکرار این کار پیش روانپزشک می‌رود و تحت درمان قرار گرفته است.

سوارز درباره حاشیه‌های جام جهانی گفت: نمی‌خواهم به عقب برگردم و به این اتفاقات فکر کنم. از آن اتفاق خیلی ناراحت شدم و دوست ندارم دیگر به آن فکر کنم. من با روانپزشک صحبت کردم و او به من گفت باید با حقیقت کنار بیایم. به هواداران بارسلونا اطمینان می‌دهم این اتفاق دیگر رخ نمی‌دهد و نگران این موضوع نباشند. من بعد از جام جهانی دوران سختی را سپری کردم و روز‌های پرفشاری را پشت سر گذاشتم. حتی چند شب نتوانستم به خوبی بخوابم و غیر از من، خانواده‌ام نیز خیلی از این موضوع ناراحت شدند. باید گذشته را فراموش کرد. می خواهم کارهای مهمی برای بارسلونا انجام دهم.

مهاجم اروگوئه‌ای جدید بارسلونا درباره غیبت خود گفت: اینکه نمی‌توانم برای بارسلونا به میدان بروم خیلی ناراحت کننده است. دوست دارم برای تیم جدیدم به میدان بروم و با بازی‌های خوب موثر باشم. باید با این محرومیت کنار بیایم و خودم را برای بازی با رئال مادرید در لیگ آماده کنم. البته بازی کردن من در بازی با رئال مادرید به نظر سرمربی بستگی دارم. می‌خواهم خودم را آماده کنم تا برای بازی با رئال آماده شوم.

سوارز در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل بعد از گازگرفتن شانه جورجو کیلینی با محرومیت چهار ماهه از هر گونه فعالیت ورزشی همراه شد اما دادگاه عالی ورزش این اجازه را به او داد تا در تمرین گروهی آبی-اناریها شرکت کند. او ادامه داد: از باشگاه بارسلونا به خاطر حمایتی که از من داشت تشکر میکنم. سران این باشگاه بهترین برخورد را با من داشتند. من تاوان اشتباهی را که مرتکب شدم پس میدهم. از این اشتباه چیزهای زیادی یاد گرفتم. دیگر دوست ندارم به آن فکر کنم. الان رویای حضور در بارسلونا برای من عملی شده است. بسیار خوشحالم که پیراهن چنین تیم بزرگی را بر تن میکنم. میخواهم تمام تمرکزم را روی بارسلونا بگذارم. انگیزه زیادی برای کارکردن در این تیم دارم. میخواهم هواداران این تیم را شاد کنم. امیدوارم که بتوانم بهترین بازیهایم را با پیراهن بارسلونا به نمایش گذارم.