به گزارش افکارنیوز، تیم ملی کشتی فرنگی پیشکسوتان کشورمان با کسب ۹ مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۹ مدال برنز به مقام قهرمانی رقابت های جهانی در صربستان رسید و تیم های روسیه و آلمان در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در آخرین روز از این رقابت ها که در گروه A و G برگزار شد، فرج الله فاطمی نیا در وزن ۵۸ کیلوگرم، سیدعلی ساهپوشت در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، سید محمد الهامیان در وزن ۶۹ کیلوگرم، سیدمهدی میرجمالی در وزن ۸۵ کیلوگرم، مجید حکمتی کندووانی در وزن ۹۷ کیلوگرم و محسن شاه محمدی در وزن ۸۵ کیلوگرم با غلبه بر حریفان خود صاحب مدال طلا شدند.

همچنین مقدم زینیوند در وزن ۷۶ کیلوگرم مدال نقره و شهرام مهدی زاده در وزن ۸۵ کیلوگرم مدال برنز را به دست آوردند.

روز شنبه نیز در گروه های C و D، بهرام سیف خانی در وزن ۷۶ کیلوگرم و محمد فهیمی فرد در وزن ۸۵ کیلوگرم با پیروزی بر حریفان خود مدال برنز را کسب کردند.

روز جمعه نیز در گروه های B، E و F، جمشید قادری در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، فضل الله دهنوی در وزن ۷۶ کیلوگرم و علی محمد طاهری در وزن ۵۸ کیلوگرم با غلبه بر حریفان خود، مدال طلا را از آن خود کردند.

همچنین در این روز نادر الله وردی در وزن ۶۹ کیلوگرم، اباذر بیات در وزن ۸۵ کیلوگرم و اکبر حکمتی کندووان در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال نقره قناعت کردند و سیدعلی هاشمی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، شعبان دیوسالار در وزن ۸۵ کیلوگرم، مهدی افتخارزاده در وزن ۵۸ کیلوگرم، سعید یزدانی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، سیدعلی هاشمی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم و محمد احمدی در وزن ۷۶ کیلوگرم نیز مدال برنز را کسب کردند.

پیش از این رقابتها تیم کشتی آزاد پیشکسوتان ایران نیز با مجموع ۲۷ مدال به مقام قهرمانی جهان دست یافته بود.

در این دور از رقابتها بیش از ۷۰۰ شرکت کننده از ۴۸ کشور جهان از جمله ایران، بلغارستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، روسیه، ازبکستان، ژاپن، کوبا، لهستان، صربستان، مجارستان، ترکیه، آمریکا، کرواسی، بلاروس، هند، گرجستان، ایتالیا، فرانسه و آلمان شرکت کردند.