به گزارشافکارنیوز، امیر قلعه‌نویی در حاشیه تمرین تیم استقلال در جمع خبرنگاران گفت: هر بازی شرایط خودش را دارد و مسجد سلیمان معروف به اولین‌ها هستند و امیدوارم بازی خوبی بشود. مسجد سلیمان مردمان خوب و میهمان نوازی دارد و امیدوارم زمینش اجازه بدهد بازی خوبی برگزار شود. با رفتن مگوییان و مصدومیت یعقوب کریمی دردسرهای خط دفاعی ما شروع می‌شود زیرا عمران‌زاده و صادقی به این بازی نمی‌رسند.

وی ادامه داد: بازی با نفت مسجد سلیمان سخت است و یکی از سخت‌ترین بازی های ما در لیگ با نفت مسجد سلیمان است.

قلعه نویی در مورد حضور یعقوب کریمی در تیم امید، گفت: ما قانونمند هستیم هرچه قانون بگوید انجام می‌دهیم با ماجدی صحبت می‌کنیم و اگر نیاز باشد او را به تیم امید می‌دهیم البته یعقوب مصدوم است.

سرمربی استقلال در مورد دلایل افت فوتبال پایه تهران، گفت: فوتبال پایه در کل کشور به آن بها داده نمی‌شود. در امارات وقتی تیم‌های بزرگسالان الاتحاد و الشباب بازی دارند تیم‌های امیدشان هم باهم رقابت دارند. در زمین خوب بازی می‌کنند و پخش مستقیم می‌شود درحالیکه ما فقط زمین ورزشگاه آزادی را داریم و فدراسیون باید به فوتبال پایه در کل کشور توجه کند نه فقط تهران، سپاهان و برخی تیم‌های نظامی به تیم‌های پایه اهمیت بیشتری می‌دهند اما چون فوتبال تهران زبانزد بوده مورد توجه بیشتر قرار می‌گیرد.

قلعه‌نویی در پاسخ به سوال فارس در مورد شایعه جدایی تیموریان از استقلال گفت: این شایعه‌ها را شما در می‌آورید کسی در نمی‌اورد و خواهشا از این حاشیه ها درست نکنید تیموریان در تمرین است و تمرینش را می‌کند.

قلعه نویی در مورد کمبود مدافع در تیمش گفت: شاید قاضی را دفاع وسط گذاشتم بازیکن نداریم.

سرمربی استقلال در مورد عیادت از مظلومی، گفت: من قبلا هم به عیادت غلامحسین مظلومی رفته بودم او به گردن خودم خیلی حق دارد باشگاه بحثش جداست امیدوارم شفای عاجل پیدا کند.

وی در مورد وضعیت استقلال گفت: در برخی پستها مشکل و جابه جایی داریم و هنوز برخی بازیکنانی که توقع داریم به شرایط ایدهال نرسیدهاند اما وضعیت اسقلال ایده آل میشود.