به گزارش افکارنیوز، سومین بازی تیم ملی بسکتبال ایران در هفدهمین دوره رقابت‌های جام جهانی از ساعت ۱۸ به مصاف صربستان رفت.


در این بازی که در سالن پلاسیو برگزار شد تیم ملی کشورمان مقابل حریف قدرتمند اروپایی خود ۸۳ بر ۷۰ شکست خورد.


در این بازی مهمد بچیروویچ تیمش را با ترکیب کامرانی، آفاق، نیکخواه بهرامی، ساهاکیان و حامد حدادی را به میدان فرستاد.


دو امتیاز نخست بزای توسط صرب‌ها کسب شد، اما در برگشت خطا روی حامد حدادی دو امتیاز را برای ایران به ارمغان داشت. بازی خوب ایران پس از این امتیاز آغاز شد و در ۶ دقیقه نخست ایران برتر و از حریفش پیش بود. حدادی زیر سبد به خوبی کار کرده و توپ‌ها را جمع می‌کرد.


حساب کار ۱۱ بر ۱۰ به سود ایران بود که باز هم خطا روی حدادی امتیاز ایران را به ۱۳ رساند و حامد آفاق هم در یک ضد حمله دو امتیاز دیگر را کسب کرد. پس از آن بچیروویچ به صورت همزمان صمد و حدادی را تعویض و کاردوست و جمشیدی را به میدان فرستاد.


بازی در امتیاز ۱۶ بر ۱۶ برابر بود که صرب‌ها با حرکات خوب خود ۵ امتیاز پیش افتادند و توانستند در نهایت ۲۱ بر ۱۸ پیروز شوند.


*کوارتر دوم ۲۱ بر ۲۰ به سود صربستان


در کوارتر دوم باز هم حامد حدادی بود که برای ایران امتیاز اول را کسب کرد. در این کوارتر هم حدادی به خوبی بازی می‌کرد. بهنام یخچالی که در این کوارتر به میدان آمده بود با یک پرتاب خوب سه امتیاز ایران را به امتیاز ۲۳ رساند.


تعویض‌های بچیروویچ به صورت پیاپی ادامه داشت و بازیکنان نیمکت نشین هم فرصت حضور در بازی را داشتند. تیم ملی کشورمان در این کوارتر هم به خوبی بازی می‌کرد، اما در چند صحنه بازیکنان ما اشتباهات فاحش داشتند و به راحتی توپ را توسط آفاق، جمشیدی و کامرانی از دست دادند.


کمتر از سه دقیقه به پایان کوارتر مانده بود که حامد حدادی با یک پرتاب دو امتیازی خوب امتیاز ایران را به عدد ۳۲ رساند که بلافاصله ساشا جورجوویچ، سرمربی صربستان درخواست وقت استراحت کرد.


در ادامه کار همکاری‌های صمد و حدادی در زمین صرب‌ها ادامه داشت. کاپیتان تیم ملی کشورمان در این مسابقه نسبت به دو دیدار قبلی عملکرد بهتری داشت و در دو دقیقه پایانی غوغایی در زمین داشت و ۵ امتیاز پیاپی را برای ایران کسب کرد تا حساب کار ۳۹ بر ۳۸ شود، اما در ادامه پرتاب‌های سه امتیازی بازیکنان صربستان آنها را به امتیاز ۴۲ رساند تا این کوارتر با همین نتیجه خاتمه پیدا کند. ۴ فوله شدن حامد حدادی هم برای نیمه دوم کار ایران را سخت کرد.


از نکات حاشیه‌ای این بازی درگیری اوشین ساهاکیان و بازیکن صربستان بود که در یک صحنه بر سر توپ با یکدیگر درگیر شدند و بچیروویچ هم برای پایان دادن آن وساطت کرد.


*کوارتر سوم ۲۵ بر ۱۳ به سود صربستان


در این کوارتر هم صرب‌ها نخستین امتیاز را کسب کردند. دفاع نامناسب بازیکنان کشورمان فضای خوبی را برای سنتر صربستان باز کرد و او هم دو امتیاز کسب کرد.


در حالی که سه دقیقه از بازی گذشته بود تیم کشورمان هنوز امتیازی را کسب نکرده بود و چندین توپ را هم بازیکنان ما از دست دادند. شاگردان بچیروویچ بدون تمرکز بازی می‌کردند و در سوی دیگر صرب‌ها امتیازها را یکی پس از دیگری کسب می‌کردند.


بی‌نظمی در نیمه دوم در میان بازیکنان ایران موج می‌زد و توپ‌های ما در حمله‌ یکی پس از دیگری از دست می‌رفت و خستگی در چهره بازیکنان دیده می‌شد.


پس از گذشت ۶ دقیقه صمد نیکخواه دو امتیاز را برای ایران کسب کرد و خود این بازیکن با یک پرتاب خوب سه امتیاز دیگر را کسب کرد تا حساب کار ۵۸ بر ۴۳ شود.


تفاضل امتیاز ۱۵ امتیاز بود که همکاری خوب صمد و ارسلان کاظمی دو امتیاز دیگر را برای ایران توسط کاظمی در پی داشت و حساب کار در این کوارتر ۲۵ بر ۱۳ به سود صرب‌ها خاتمه یافت.


*کوارتر چهارم: ۱۹ بر ۱۶ به سود ایران


در این کوارتر ایران بازی بهتری را نسبت به حریف خود انجام داد و با گذشت ۵ دقیقه از این کوارتر ۱۰ بر ۸ از حریفش پیش بود.


ارسلان کاظمی در این کوارتر فرصت بیشتری را برای بازی داشت. بهنام یخچالی هم در ادامه کار جای کپایتان صمد وارد میدان شد.


حساب کار ۷۷ بر ۶۱ به سود صربستان دنبال می‌شد که توپ آفاق داخل سبد چرخید اما وارد آن نشد، اما بلافصاله حامد حدادی با یک چرخش خوب زیر سبد دو امتیاز را کسب کرد.


در یک دقیقه پایانی صرب‌ها به امتیاز ۸۱ رسیدند و صمد نیکخواه هم با یک پرتاب سه امتیازی ایران ۶۶ امتیازی کرد.


خطا روی حامد حدادی و دو پرتاب پنالتی توسط وی در ثانیه‌های پایانی دو امتیاز دیگر را برای ایران کسب کرد تا در نهایت این بازی با حساب ۸۳ بر ۷۰ به سود صربستان به پایان برساند.


تیم ملی بسکتبال کشورمان فردا استراحت داد و روز چهارشنبه ساعت ۱۸ به مصاف مصر میرود.