به گزارش افکارنیوز، نلو وینگادا درباره برگزاری اردوی تیم ملی امید اظهار کرد: باید بگویم این اردو، ‌اردوی تیم ملی المپیک است و بازیکنان آن همه زیر ۲۳ سال و حتی زیر ۲۱ سال سن دارند. همان طور که خودتان می‌دانید می‌توانستیم از سه سهمیه بزرگسال استفاده کنیم اما من بازیکنان زیر ۲۳ سال و زیر ۲۱ سال را دعوت کردم تا به تیم ملی امید بیایند و کسب تجربه کنند.

وی افزود: از باشگاه‌ها تشکر می‌کنم نه به خاطر اینکه این بازیکنان را در اختیار من قرار دادند بلکه این بازیکنان را در اختیار تیم ملی قرار دادند. مطمئن باشید در آینده این بازیکنان نسل آینده تیم ملی را تشکیل خواهند داد.

وینگادا همچنین اضافه کرد: هدف من در کار کردن در ایران این نیست که برای خودم افتخارآفرینی کنم و کارنامه‌ام را پربار کنم زیرا من در گذشته افتخارات زیادی از جمله قهرمان کردن تیم ملی عربستان در جام ملت‌های آسیا را به دست آورده‌ام. من این بازیکنان را کنار هم جمع کرده‌ام تا نسل آینده فوتبال ایران ساخته شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدوار هستید با این تیم در مسابقه‌های آسیایی اینچئون به موفقیت برسید گفت: من امیدوار هستم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم اما با توجه به اینکه از بازیکنان زیر ۲۳ سال استفاده می‌کنیم و از بازیکنان بزرگسال استفاده نمی‌کنیم می‌خواهم آینده فوتبال ایران ساخته شود. من تجربه کار با تیم‌های اینچنینی را داشته‌ام و مطمئنم از این بازیکنان نسل طلایی فوتبال ایران ساخته خواهد شد. ما این بازیکنان را کنار هم جمع کردیم تا باتجربه شوند که این موضوع هم برای تیم ملی و هم برای باشگاه‌ها مفید خواهد بود.

سرمربی تیم ملی امید همچنین گفت: ما با باشگاه‌ها تعامل زیادی داشتیم و سعی کردم از هر باشگاه فقط دو بازیکن که یکی زیر ۲۳ سال و دیگری زیر ۲۱ سال است به تیم ملی دعوت کنم تا آن‌ها هم بتوانند بازی‌های خود را انجام دهند. ما تمرین‌های کمی را با این بازیکنان انجام دادیم و در حال حاضر این‌ها را دور هم جمع کردیم تا بتوانیم با انجام یک اردوی خوب بیشتر آماده شویم.

سرمربی تیم ملی امید در پاسخ به این سوال که ۶ بازیکنی که دعوت کردید به تیم ملی نیامده‌اند آیا اگر در اردوی چین با شما نباشند در بازی‌های آسیایی از آن‌ها استفاده نخواهید کرد گفت: از جمع این ۶ بازیکن ۳ بازیکن به علت مشکلات پروازی سر موعد مقرر به تیم ملحق نشدند که امشب یا فردا به جمع ما اضافه خواهند شد. یکی دو بازیکن دیگر نیز قرار است به جمع ما اضافه شوند. باید بگویم اگر باشگاهی بازیکنش را در اختیار تیم ملی قرار نمی‌دهد، این مشکل فدراسیون است و خود فدراسیون باید آن را حل کند.

وی همچنین خطاب به نوجوانان گفت: بدانید شما افتخار ملت ایران هستید و برای شما در مسابقه‌های پیش رو آرزوی موفقیت می‌کنم. خیلی از ایرانی‌ها دوست داشتند در حال حاضر در جای شما باشند اما حال که شما اینجایید این حضور را افتخار بدانید و برای تعالی نام ایران تلاش کنید. به این افتخار کنید که برای پرچم جمهوری اسلامی ایران بازی می‌کنید.

وی افزود: من روزی که تیم شما را دیدم فهمیدم شما یک تیم خوب و با استعداد دارید که از کادر فنی خوبی بهره میبرد. من باور دارم شما میتوانید نتایج خوبی کسب کنید. با این که من میدانم شما میتوانید پیروز باشید اما اجباری نیست که در تمام بازیها پیروز میدان باشید.