به گزارشافکارنیوز،این هواپیما به منظور رفاه حال ورزشکارانی طراحی شده که برای مدت زمان زیادی قرار است در پرواز هوایی به سر ببرند. فناوری طراحی این هواپیما به گونه ای است که نیازهای یک ورزشکار را در طول سفر تامین می کند. بازیکنان تیم فوتبال برزیل در روزهایی که دیدارهای دوستانه برگزار کردند، هشت هزار مایل طی دو هفته بر روی هوا بودند.

مربیان باشگاه‎های اروپایی پیش از این نسبت به دوری پروازها و اینکه بازیکنان تیمشان در این پروازها خسته می‌شوند، گلایه کرده بودند.

بر پایه گزارش دیلی میل، شرکت تیگ به همراهی شرکت نایکی اقدام به طراحی این هواپیما کرده که آمادگی ورزشکار را در بالاترین سطح ممکن حفظ می کند. در این هواپیما صندلی‎هایی وجود دارد که دراز شو هستند و ورزشکاران می توانند به طور کامل و آزادانه بر روی آن به استراحت بپردازند ضمن اینکه کابین هایی در این پروازها وجود دارد که عاری از هرگونه صدایی است.

" فیلیپ استاینر "، طراح این ایده، اظهار داشت: وقتی ورزشکاران حرفه ای در ساعات زمانی متفاوت با تیمشان در پرواز هستند، به لحاظ آماری توان خود را بیشتر از دست می دهند اما این هواپیما واقعا آنها را در شرایط بازی قرار می‎دهد.

تصاویر این هواپیمای ویژه و جذاب را در زیر مشاهده می کنید: