به گزارشافکارنیوز،هفته هشتم رقابت های فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور امروز پنجشنبه و فردا جمعه با انجام دیدارهایی در شهرهای مختلف سپری می شود و طی آن دو تیم تبریزی گسترش فولاد و تراکتورسازی در دو روز متفاوت به مصاف حریفان خود می روند.

بر اساس برنامه اعلامی، تیم گسترش فولاد تبریز در یکی از بازی های امروز پنجشنبه در اهواز به مصاف فولاد خوزستان، قهرمان فصل گذشته می رود اما فردا بازی های هفته هشتم با انجام پنج دیدار باقی مانده پیگیری خواهد شد که در یکی از دیدارهای حساس، تیم تراکتورسازی در ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز از تیم راه آهن تهران پذیرایی خواهد کرد.

تراکتورسازی به دنبال چهارمین پیروزی متوالی


تراکتورسازی که هفته گذشته در پیروزی های متوالی خود هت تریک کرد و موجب برکناری علی دایی از راس کادر فنی تیم پرسپولیس هم شد، در بازی فردا برابر راه آهن بدون شک به چیزی جز ثبت چهارمین برد پی در پی خود در همین هفته های ابتدایی لیگ چهاردهم فکر نخواهد کرد.

تراکتورسازان اکنون با وجود برخی انتقادها، شرایط خوبی را تجربه می کنند و فعلا وضعیت ایده آلی برای آنها می توان متصور بود. رسول خطیبی تیمی جوان در اختیار دارد و خودش نیز در عین جوانی، با تجربه و صریح عمل می کند. تعویض احمد آل نعمه در بین دو نیمه بازی تراکتورسازی در خانه پرسپولیس، اقدامی بود که خیلی ها را متعجب کرد اما خطیبی نشان داد که با کسی شوخی ندارد و موفقیت تیم برایش از هر چیزی مهم تر است و اتفاقا نتیجه این ریسک بالای خود را هم در همان بازی گرفت. البته بازیکنان تراکتورسازی در چند بازی اخیر تیمشان واقعا دوندگی و جنگندگی زیادی داشته اند و نباید از کنار این موضوع به سادگی گذشت.

در انتظار بردی پرگل


هواداران تراکتورسازی انتظار دارند تا تیم محبوبشان که در سه بازی اخیر ۱۰ گل به ثمر رسانده است، بتواند در دیدار با راه آهن نیز میهمان جمعه این هفته تبریزی ها را نیز با دسته گل بدرقه کند. خط حمله تراکتورسازی با بهره گیری از نفراتی همچون ادینیو، دلیر و نریمان جهان می تواند برای هر خط دفاعی خطرناک بوده و هر دروازه بانی را با مشکل مواجه کند. تراکتوری ها در مجموع هفت بازی قبلی شان ۱۳ بار درواهز حریفان را گشوده اند و همین امر موجب شده تا پس از استقلال صاحب دومین خط حمله قوی لیگ تا قبل از بازی های هفته هشتم باشند. از طرفی در جدول گلزنان لیگ، ادینیو از تراکتورسازی با پنج گل زده در صدر قرار دارد و دلیر و نریمان جهان نیز به همراه چند بازیکن دیگر در رده های بعدی ایستاده اند.

ناکامی استقلال، خواسته تراکتوری ها


تراکتورسازی هم اکنون با ۱۶ امتیاز در جایگاه دوم جدول ایستاده و نزدیک ترین تعقیب کننده تیم ۱۸ امتیازی استقلال تهران است و این هفته فرصتی عالی پیش رو دارد تا با پیروزی برابر راه آهن و صعودی ریلی، رنگ صدر جدول را قرمز کند. یک روز قبل از مصاف تراکتورسازی با راه آهن یعنی امروز، استقلال باید در خانه نفت تهران بازی کند و تراکتوری ها با علم به نتیجه آن بازی می توانند در صورت باخت استقلال، صدرنشینی تیم امیر قلعه نویی را خاتمه داده و خود بر بالاترین خانه جدول تکیه بزنند. استقلالی ها حتی با تساوی نیز احتمال دارد تا جای خود را با تراکتورسازی عوض کنند که در این صورت برد تراکتورسازی برابر راه آهن باید با بیش از یک گل باشد. هم اکنون تفاضل گل استقلال ۹ و تفاضل گل تراکتورسازی ۸ است و استقلالی ها ۱۵ گل زده دارند و تراکتوری ها ۱۳ بار به گل رسیده اند.

کار سخت شاگردان استیلی در تبریز


اما در سوی مقابل بازی عصر آدینه ورزشگاه یادگار امام(ره) تبریز تیم راه آهن قرار دارد که بر خلاف انتظار تا به اینجای کار عملکردی مقبول داشته است. این تیم که هنوز هم مشکلاتی در خصوص مالکیتش دارد، هشت امتیازی است و خانه دهم جدول در همسایگی پرسپولیس را اختیار کرده است. راه آهن هفته قبل در خانه برابر صبای قم دو بر دو متوقف شد و این هفته نیز کاری به مراتب سخت تر در زمین تراکتورسازی و برابر هواداران میزبان دارد. با این حال حمید استیلی و شاگردانش در راه آهن برای اینکه از جمع تیم های نیمه پائینی جدا شده و حاشیه امنیتی مطمئن برای خود در جدول ایجاد کنند، مجبور به کسب امتیاز از تبریز هستند؛ کاری که با توجه به آمادگی خوب تراکتوری ها، انجام آن برای راه آهن تهران تا حدودی دشوار خواهد بود.

دیدار تیم های تراکتورسازی و راه آهن از ساعت ۱۹ روز جمعه ۲۱ شهریور در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به انجام خواهد رسید. در این روز همچنین ملوان در انزلی میزبان سایپا خواهد بود، ذوب آهن در اصفهان از تیم پیکان تهران پذیرایی خواهد کرد، صبا در قم به دیدار استقلال خوزستان خواهد رفت و در آخرین بازی هفته هشتم نیز از ساعت ۱۹:۴۵ همان روز پرسپولیس در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم نفت مسجد سلیمان خواهد بود.