به گزارش افکارنیوز، در ادامه مسابقات جودو بازی‌‎های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره‌جنوبی، صبح امروز سه‌شنبه تیم ایران در مرحله یک‌چهارم نهایی برابر تیم کره‌جنوبی قرار گرفت و مقابل این تیم با نتیجه ۵ بر صفر شکست خورد.

این مسابقه، با رقابت جودوکاران در وزن ۶۶ - کیلوگرم آغاز شد که احسان بهرامیان برابر " تائه‌هو یونگ " شکست خورد. سپس در وزن ۷۳ - کیلوگرم سعید مولایی مقابل " یویمان بانگ " قرار گرفت و درحالیکه از این حریف پیش بود، مرتکب خطای غیر ورزشی شد تا با تصمیم داوران بازنده این رقابت لقب بگیرد.

درحالیکه تیم ایران با ۲ امتیاز از کره‌جنوبی عقب بود، امیر قاسمی‌نژاد در وزن ۸۱ - کیلوگرم برابر " جائه بون کیم " قرار گرفت که نماینده کشورمان با ۴ اخطار مغلوب حریفش شد تا کره‌ای‌ها ۳ بر صفر جلو افتاده و برنده این مسابقه شوند.

در ادامه محمد جمالی در وزن - ۹۱ کیلوگرم و جواد محجوب در وزن ۱۰۰ - کیلوگرم برابر حریف کره‌ای روی تاتامی نیامدند تا تیم ایران این رقابت را با نتیجه ۵ بر صفر مغلوب میزبان مسابقات شود.

تیم جودوی ایران در رقابت نخست خود برابر چین پیروز شده بود و در صورت صعود تیم کره‌جنوبی به فینال، فرصت کسب مدال برنز در دسته شانس مجدد را خواهد داشت.

هفدهمین دوره بازیهای آسیایی از ۲۸ شهریور در اینچئون کرهجنوبی آغاز شده و تا ۱۲ مهرماه ادامه پیدا میکند. در این دوره از مسابقات ۹۵۰۱ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در ۳۶ رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با ۲۸۲ ورزشکار شامل ۲۲۴ ورزشکار مرد و ۵۸ ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.