به گزارش افکارنیوز، نیلسون در فصل گذشته، بدون اینکه رقیبی را پشت ‌سر خود ببیند توانست بهترین آمار یک گلر در ادوار لیگ‌ برتر را رقم بزند اما به یک‌باره باشگاه به دستور علی دایی دست به خرید سوشا مکانی زد و سوشا که گلر تیم قهرمان یعنی فولاد بود، به سرعت پیشنهاد استقلال را رد کرد تا راهی اردوی سرخ‌ها شود. از همان روز، رفاقت‌های آشکار و جنگ‌های پنهانی شروع شد.تمرین در فرانسه، نیمکت‌نشینی در تهران

در اولین بازی فصل، سوشا درون دروازه پرسپولیس ایستاد و این در حالی است که نیلسون به خاطر بیماری همسرش خیلی دیر به تمرینات سرخپوشان اضافه شد البته نیلسون می‌گفت در فرانسه بدنسازی و تمرین می‌کند ولی در تهران نیمکت‌نشین شد تا از بد حادثه، سوشا در دیدار اول مقابل نفت تهران گل به خودی بزند.


سوشا لژیونر می‌شود


بعد از آن ماجرا، سوشا نیمکت‌نشین شد و نیلسون به ترکیب برگشت البته از قبل نیز برخی از اعضای کادر فنی در مصاحبه‌های‌شان تأکید می‌کردند مکانی گلر اول پرسپولیس خواهد بود و نیلسون با تجربه‌ای که دارد، در کنار سوشا قرار می‌گیرد ولی آن گل به خودی، بازی را عوض کرد. نیلسون به بازی‌ها برگشت و اتفاقاً در دیدار با فولاد، دو گل خورد ولی درون دروازه ماند چون انصافاً عملکرد خوبی داشت وگرنه ممکن بود پرسپولیس مقابل فولاد شش‌تایی شود! بعد از همان بازی، سوشا بهانه‌‌گیری را شروع کرد و گفت: می‌خواهم لژیونر شوم.


رفاقت‌های آشکار


رفاقت‌های سوشا و نیلسون از همان ابتدای فصل شروع شد. آنها انگار دو رفیق قدیمی بودند که بعد از سال‌ها یکدیگر را پیدا کرده‌اند، به قدری صمیمی نشان دادند که آدم به اشتباه می‌افتاد! هر دو نفر، در مصاحبه‌های‌شان نیز مدام از یکدیگر تعریف می‌کردند تا ثابت شود رفاقت‌شان تاریخی است ولی با این حال، می‌توانستیم متوجه برخی تحرکات در این رفاقت باشیم.


بدشانسی‌های سوشا


در دیدار مقابل صبای قم، علی دایی به یک‌باره نیلسون را نیمکت‌نشین کرد و به سوشا بازی داد. مکانی در آن بازی شرایط خوبی داشت و سرخپوشان بازی را بردند اما در دیدار مقابل تراکتورسازی باز هم یک گل به خودی زد البته این مسئله را باید به پای بدشانسی‌های سوشا بنویسیم چون این بازیکن در پرسپولیس نتوانست روی شانس را ببیند.


انفجار در باشگاه


او یکی از تغییرات ترکیب اصلی پس از تغییرات کادر مدیریتی و کادر فنی پرسپولیس بود. همین امر، سوشا را به مرز انفجار رساند تا پس از بازی، با طعنه‌هایی سنگین علیه درخشان و نیمکت‌نشینی‌‌اش موضع بگیرد. سوشا حتی این را گفت که در پرسپولیس، هیچ دیواری از او کوتاه‌تر نیست. شاید دروازه‌بان آینده‌دار کشورمان نیز قربانی شد، قربانی انفجار یک‌باره در باشگاه پرسپولیس.


شایعات عجیب


بازی با راه‌آهن در هفته نهم، سوشا را به دروازه پرسپولیس برگرداند. معمای سنگر سرخپوشان البته با این تغییر حل نشد اما موضوع عجیب‌تر، شایعاتی بود که برای نیلسون ساختند. با اینکه او هیچ رفتار معترضانه‌ای نداشت ولی برخی اخبار، حاکی از قهر این دروازه‌بان از پرسپولیس بود. این شایعات، آنقدر عجیب بود که می‌توانست شروع یک اختلاف باشد ولی حرفه‌ای‌گری‌های نیلسون این اجازه را نداد.


شاید یک بازی درمیانحالا انتخاب بین سوشا و نیلسون برای درخشان بزرگ‌ترین معضل ممکن است. او هرقدر که در خط هافبک و حمله با فقر بازیکن مؤثر مواجه است، درون دروازه نمی‌تواند به راحتی انتخاب داشته باشد. این شایعه جالبی است، گفته می‌شود درخشان شاید به این دو دروازه‌بان به صورت یک بازی درمیان میدان بدهد البته خودش می‌گوید فعلاً تصمیم قاطعی راجع به پست دروازه‌بانی در پرسپولیس نگرفته است. نادر باقری مربی گلرهای تیم نیز می‌گوید فقط وظیفه‌‌اش آماده ساختن گلرهاست نه انتخاب نفر اول برای ترکیب چون این انتخاب را درخشان برعهده دارد.


شایعه‌ای جدید‌؛ رحمان می‌‌آید سوشا رفتنی است


و اما آخرين شايعه نيز در نوع خود جالب است. ديروز شنيديم احتمال انتقال سوشا به باشگاه سپاهان اصفهان وجود دارد. اين بازيكن در فصل قبل گلر فولاد بود و زير نظر حسين فركي و احمد سجادي كار ميكرد و در پايان فصل و بعد از قهرماني فولاد، مصاحبه مهمي انجام داد و گفت: فصل آينده جايي ميروم كه سرمربياش فركي باشد و مربي گلرهايش سجادي. حالا كه فركي بعد از مدتي استراحت به سپاهان پيوسته، شايعه حضور سوشا در اين باشگاه اصفهاني شنيده ميشود به خصوص حالا كه سپاهان با مشكل بزرگي به نام دروازهبان مواجه است البته آنجا، شهاب گردان عملكرد خوبي داشته ولي گاهي باز هم كارنامهاش مورد انتقاد قرار دارد. جالب اينكه شايعات، حتي انتقال اين بازيكن به سپاهان را نيز كاناليزه كرده و شنيديم احتمال اينكه جاي سوشا مكاني با رحمان احمدي گلر ذخيره سپاهان عوض شود، بسيار زياد است. سوشا به سپاهان برود و رحمان به پرسپوليس برگردد. اين شايعات البته به سود نيلسون است و شايد براي سوشا كه دلش ميخواست دوباره با فركي كار كند هم منفعتهايي در پي داشته باشد.