به گزارش افکارنیوز، تغییرات صورت گرفته در کادرفنی پرسپولیس باعثشده بعضی از بازیکنان این تیم به نوعی احیا شوند و صحبت از روزهای خوب کنند. رضا حقیقی یکی از این نفرات است که حرف‌های جالبی می‌زند.* همه جا صحبت از احیا شدن پرسپولیس است!

- نمی‌دانم تیم تا چه حد احیا شده است و انصافاً هم زود است در خصوص مسائل فنی از الان قضاوت کرد بلکه باید حداقل یک ماه از شروع کار کادرفنی بگذرد اما مسئله روحی و روانی جداست. درخشان در این مدتی که کارش را شروع کرده، خیلی خوب توانسته خودش را به بازیکنان نزدیک کند و رفاقت بین بچه‌ها بیشتر شده است. کادر فنی زودتر از بازیکنان به محل تمرین می‌آیند و به معنای واقعی برای تیم وقت می‌گذارند! از لحاظ بدنی هم شرایط بازیکنان نسبت به یک هفته قبل بهتر است و بازی با راه‌آهن هم به خوبی این مسئله را نشان داد. ما در این بازی ۷۰ دقیقه حریف را پرس کردیم و شاید همین مسئله باعثشد در ۲۰ دقیقه پایانی افت کنیم.* گفته می‌شود تمرینات پرسپولیس نسبت به قبل اصولی‌تر و بابرنامه‌تر است!

- همین‌قدر بگویم وقتی می‌آییم سر تمرین، مانع‌ها از یک ساعت قبل چیده شده، یعنی برنامه کاملاً مشخص است! خوبی دیگر تغییرات این است که بازیکنان برای نشان دادن خود به کادر فنی تلاش بیشتری به خرج داده و بسیار باانگیزه‌تر ظاهر می‌شوند. نمی‌خواهم بگویم تمرینات کی بهتر بوده اما به همین جمله بسنده می‌کنم که تمرینات کادر جدید خیلی متفاوت با مربیان قبل است.* رضا حقیقی از معدود ملی‌پوشانی بود که بعد از جام‌جهانی استراحت نکرد و حتی در تمرینات بدنسازی تیمش شرکت داشت؛ آیا این مسئله در افت تو تأثیر داشت؟

- قبلاً هم گفته‌ام که ۳ ماه تمرینات سنگین و زجرآور را همراه تیم ملی قبل از جام‌جهانی پشت ‌سر گذاشتیم و خیلی‌ها بعد از این جام دو ماه استراحت کردند و الان هم در لیگ عملکرد خوبی دارند. من یک روز پس از اینکه از برزیل برگشتم، دایی زنگ زد و گفت بعد از ۴،۵ روز استراحت باید در تمرینات حاضر شوی. بعد همراه تیم به ترکیه رفتم و مجدداً بدنسازی کردم. همین مسئله باعثشد بدنم فرصت ریکاوری نداشته باشد. البته با توجه به شرایط سنی‌ام تا حدودی با این قضیه کنار آمدم اما مسائل دیگری اتفاق افتاد که باعثشد از لحاظ روحی و روانی دچار مشکل شده و نتوانم آن‌‌طور که باید بازیکن مؤثری باشم؛ البته خدا را شکر شرایطم بهتر شده و به نوعی اعتماد به نفسم برگشته است. مطمئن باشید در ادامه لیگ رضا حقیقی متفاوت‌تری خواهید دید.* پس با تغییرات صورت گرفته در پرسپولیس دوران افت تو هم تمام شد؟

- افت یعنی اینکه ۱۰ بازی ضعیف باشی و یک دوره طولانی‌مدت از روزهای اوجت فاصله بگیری اما شرایط من در این فصل به این شکل نبود. شما ببینید من یک بازی عالی بودم و بازی بعد شرایط برعکس بود. شما ببینید زمان حضور دایی چه شرایطی برای من پیش می‌آمد که تا این حد افت و خیز داشتم. یک موقع یک مربی برای اینکه بازیکنش را به اوج برگرداند، او را نیمکت‌نشین می‌کند اما یک مربی دیگر با او صحبت کرده و دردش را می‌پرسد و به او اطمینان می‌دهد که می‌تواند تیم را روی کاکل خود بچرخاند. شما قضاوت کنید کدام مورد مؤثرتر است و تأثیر مثبت روی بازیکن می‌گذارد. به هر حال ایده و شیوه کار مربیان با هم فرق می‌کند.* پرسپولیس می‌تواند در کورس قهرمانی قرار بگیرد؟

- صد درصد. به شرطی که به قول‌هایی که داده‌اند، عمل کنند. به نظر من فکر راحت تأثیر زیادی روی عملکرد بازیکن دارد. اگر بازیکن شب با خیال راحت خوابیده باشد، صبح با شور و اشتیاق بیشتری در تمرین شرکت می‌کند. موفقیت پرسپولیس ملزم به این است که امکانات فراهم شود و بازیکنان بیشتر تلاش کنند.* به نظرت هواداران از تیم حمایت خواهند کرد؟

- ما فکر میکردیم روز پنجشنبه جو ورزشگاه تختی باز هم متشنج خواهد بود اما هواداران خیلی حرفهای و سنجیده عمل کردند و به بهترین شکل تیم را مورد حمایت قرار دادند. این حرکت آنها اعتماد به نفس بچهها را برگرداند و دیدید چقدر خوب بازی کردیم. در آینده هم ما انتظار چنین حمایتی را داریم تا انشاءا... خیلی زود به صدر جدول برسیم.