به گزارش افکارنیوز، لیونل مسی با دو گلی که در پیروزی ۶ بر صفر شنبه شب تیمش برابر گرانادا به ثمر رساند، مجموع گل‌های دوران بازیگری خود را از مرز ۴۰۰ گذراند. این گل‌ها همچنین شمار گل‌های مسی برای بارسلونا را به ۳۵۹ گل افزایش داد. ضمن اینکه او ۴۲ گل هم برای تیم ملی آرژانتین به ثمر رسانده است. در مجموع مسی ۴۰۱ گل خود را در ۵۲۵ بازی در رده باشگاهی و ملی زده است.

او در واکنش به افتخار جدیدی که در کارنامه‌ خود ثبت کرده در صفحه شخصی‌اش در یکی از شبکه‌های اجتماعی نوشت: هرگز تصور نمی‌کردم که یک روز در دوران بازیگری‌ام چنین اتفاقی رخ دهد. تشکر به خاطر تمام پیام‌های تبریک آمیزی که برای ۴۰۰ گله شدنم در کنار بارسلونا و تیم ملی آرژانتین فرستادید. من به سختکوشی‌ خود برای رسیدن به اهداف بیشتر ادامه می‌دهم.

مسی در این فصل تنها بازیکنی بوده که در تمامی بازی‌های بارسلونا به میدان رفته و به نظر نمی‌رسد که سرمربی ۴۴ ساله‌اش قصد داشته باشد به او استراحت بدهد.

لوئیس انریکه، در آستانه دیدارتیمش با پاریسنژرمن در دور دوم بازیهای مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، در خصوص مسی ۲۷ ساله گفت: ترجیح میدهم مسی را تا آخرین دقیقه بازی در میدان و در حال فشار آوردن به حریف و موثر در کار گروهیمان ببینم. همیشه برای میدان فرستادن او وسوسه میشوم اما در یک مقطع از فصل ممکن است به او استراحت دهیم. مسی بازیکنی بسیار باهوشی است و میداند که چگونه حرکاتش را مدیریت کند. او در تیم ما یکی از بازیکنانی است که بیشترین فشار را به حریف میآورد. من مطمئنم که توانایی فیزیکی مسی در حد و اندازه در حد بازیکنی که به عنوان برترین بازیکن جهان شناخته میشود، هست.