به گزارش افکارنیوز، عزت الله اکبری در فینال وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد بازیهای آسیایی اینچئون به مصاف " قربان اف " دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان رفت و در نهایت با نتیجه ۳ بر ۲ نتیجه را به حریف واگذار کرد و به مدال نقره رسید.

پیش از این مسعود اسماعیل پور و رضا یزدانی در اوزان ۶۱ و ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلای رقابتهای کشتی آزاد بازیهای آسیایی شده بودند.

اکبری در دور اول مسابقات کشتی بازیهای آسیایی با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم به راحتی حریفی از پاکستان را ۱۰ بر صفر در هم شکست. اکبری در نیمه نهایی نیز توانست در یک کشتی حساس و پایاپای " لس سان کیو " از کره جنوبی را با نتیجه ۴ بر ۳ شکست دهد و راهی فینال شود.

مدال آوران ایران در هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی:

مدال طلا:

نجمه خدمتی(تیراندازی)، محسن محمدسیفی(ووشو)، محسن شادی(روئینگ - قایقرانی)، محمد دانشور(کایرین - دوچرخه‌سواری)، بهداد سلیمی(وزنه‌برداری)، اسماعیل عبادی(تیراندازی با کمان)، رضا یزدانی(کشتی آزاد)، مسعود اسماعیل پور(کشتی آزاد)

مدال نقره:

نرجس امام‌قلی‌نژاد(تیراندازی)، الهه منصوریان(ووشو)، تیم تیراندازی تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان، حمیدرضا لادور(ووشو)، تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر، کیانوش رستمی(وزنه‌برداری)، لیلا رجبی(پرتاب وزنه)، آروین معظمی گودرزی(دوچرخه‌سواری)، احمدرضا طالبیان(کایاک تک نفره قایقرانی) و علی آقامیرزایی و سعید فضل‌الله(کایاک قایقرانی)، عزت الله اکبری(کشتی آزاد)

مدال برنز:

سجاد عباسی(ووشو)، تیم روئینگ چهار نفره بانوان، سولماز عباسی(روئینگ - قایقرانی)، تیم روئینگ دو نفره مردان، تیم کامپوند مردان، حسین عسگری(دوچرخه‌سواری)، آرزو حکیمی(کایاک تک نفره قایقرانی)، عادل مجللی(کانو قایقرانی).

هفدهمین دوره بازیهای آسیایی از ۲۸ شهریور در اینچئون کرهجنوبی آغاز شده و تا ۱۲ مهرماه ادامه پیدا میکند. در این دوره از مسابقات ۹۵۰۱ ورزشکار از ۴۵ کشور آسیایی در ۳۶ رشته با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. کاروان ورزش ایران نیز با ۲۸۲ ورزشکار شامل ۲۲۴ ورزشکار مرد و ۵۸ ورزشکار زن در این دوره از مسابقات شرکت کرده است.