به گزارش افکارنیوز، جاسم کرار که رد پایش در بسیاری از گل‌های این فصل استقلال به وضوح دیده می‌شود را می‌توان بهترین بازیکن تیم امیر قلعه‌نویی در فصل چهاردهم دانست.پاسور عراقی استقلال اگر چه ۲ بازی را به دلیل مصدومیت از کف داد اما هر گاه وارد ترکیب شده استقلال را در فاز گلزنی یاری رسانده است. این تاثیرگذاری موجب شده او را ستون اصلی تیم بدانند. تحلیل‌ها به سمتی رفته که می‌گویند وقتی کرار نیست استقلالی هم مشاهده نمی‌شود! آیا می‌شود این نگاه را باور داشت؟ هافبک عراقی خط بطلان می‌کشد بر این نظریه.* هرگاه نیستی استقلال به مشکل می‌خورد آقای جاسم. وضعیت استقلال در فصل جاری به گونه‌ای شده که همه تصور می‌کنند تیم به تو متکی است…

- این نظر را قبول ندارم. استقلال تیم بزرگی است. استقلال پرمهره‌ است و من هم به اندازه خودم تاثیرگذارم. گاهی وقت‌ها پیش می‌آید که یک بازیکن مصدوم می‌شود. برای من هم این اتفاق رخ داد و مقابل نفت و فولاد غایب بودم. پیش می‌آید دیگر اما این درست نیست که استقلال را به من متکی بدانید. نه، استقلال به من وابسته نیست. این همه ستاره دارد یکی از یکی بهتر.* پس تو هم قبول داری که استقلال تیم پرمهره و پرستاره‌ای است.

- بله، استقلال همیشه پرمهره و پرستاره بوده. طی این سال‌ها که در ایران بودم همیشه استقلال را تیم بزرگ و پرمهره‌ای دیدم. این فصل هم همینطوری است.* کادر فنی استقلال بیش از همه بازیکنان اما روی تو حساب کرده. این را متوجه شدی؟

- شاید و این کار من را خیلی سخت می‌کند. وقتی این حس را می‌بینم مسئولیتم دشوارتر می‌شود. باید بیشتر تلاش کنم. بیشتر زحمت بکشم و بیشتر کار کنم. امیدوارم کاری که برای استقلال می‌کنم نتیجه دهد.* در بازی با ذوب‌آهن یک نیمه بازی کردی. دلیلش چه بود؟

- آمادگی‌ام صد در صد نیست. دوست داشتم از ابتدا در ترکیب اصلی بازی کنم اما نشد. فکر می‌کنم برای بازی با ملوان بتوانم فیکس بازی کنم.* در این مدتی که مصدوم بودی، شایعات زیادی پیرامونت مطرح شد اما تو سکوت کرده بودی.

- تصمیم گرفته‌ام کمتر حرف بزنم. فکر می‌کنم هر چقدر کمتر مصاحبه کنم، حاشیه‌ها زودتر از پیرامونم دور می‌شوند. آن زمان هم سکوت کردم تا حاشیه سازان خودشان خسته شوند و دست از سرم بردارند که دقیقا همینطور هم شد. وقتی نه قهری در کار بود و نه جدایی، چرا باید جوابشان را می‌دادم؟* به اعتقاد تو مشکل اساسی استقلال در این فصل کجا است؟

- در دفاع مشکل داریم. مشکلات هم برمی‌گردد به غیبت و ناآمادگی بازیکنان. باید برطرف شود. از طرفی هنوز در دفاع به هماهنگی لازم نرسیده‌ایم و زمان نیاز است تا به این شرایط ایده‌آل برسیم اما با این حال خوب بازی می‌کنیم اما خب بدشانسیم.* بعد از باخت‌های پی در پی استقلال شایعه برکناری قلعه‌نویی هم شنیده می‌شود.

- بله، من هم شنیدم. این شایعات را همان‌هایی علم کردند که خواستند کرار در گذشته برای استقلال بازی نکند و به تیم‌های عربی برود.* فکر می‌کنی قلعه‌نویی نباید از کار برکنار شود؟

- مشکل استقلال بیشتر بدبیاری است. برخی دنبال این هستند تا با انتشار این اخبار کذب، به تیم مان ضربه بزنند اما باز هم تیرشان به سنگ خواهد خورد. همانطور که در جریان من به هدفشان نرسیدند، این بار هم نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. همه می‌گویند که تیممان مشکل فنی دارد. یادشان رفته که هفته‌های ابتدایی چطور از تیم مان تعریف و تمجید می‌کردند. ما همان تیم هستیم و فقط در این مدت بخت با استقلال یار نبوده است. اول فصل همه می‌گفتند قلعه‌نویی خوب است حالا انتقاد می‌کنند.* پیش بینی‌ات از بازی با ملوان چیست؟

- بازی با تیمهای جوانی مثل ملوان، به مراتب سختتر از مصاف با تیمهای مدعی است. برابر این تیم باید هر چه در چنته داریم رو کنیم تا با شکست حریف، با یک تیر دو نشان بزنیم. یعنی هم به سه امتیاز برسیم و هم اینکه صدر را از تراکتور پس بگیریم.