به گزارش افکارنیوز، از ابتدای فصل تا به امروز اخبار متناقضی در مورد ادامه همکاری اسپانسر باشگاه پرسپولیس مخابره شده است. با این وجود حامی مالی قرمزپوشان به تعهد آخر خود که در قالب یک چک چهار میلیارد تومانی بوده عمل نکرده و دلیل اصلی آن نه بی‌پولی عنوان شده و نه مشکلات اداری.

هفته گذشته مدیران اسپانسر پرسپولیس با اعضای هیات مدیره این باشگاه جلسه ای را برگزار کردند که خروجی آن با دو ادبیات مختلف از سوی مهدی خواجه‌وند و حمیدرضا سیاسی به خبرنگاران اطلاع رسانی شد. سخنگوی باشگاه سرخ پوشان اعتقاد دارد مشکلات تقریبا حل شده و قرار است در جلسه امروز دوشنبه اسپانسر چک جدیدش را بدهد اما رئیس هیات مدیره اعتقاد دارد که ادامه همکاری به هر قیمتی به صلاح باشگاه نیست.

البته وزارت ورزش و جوانان و شخص امیررضا خادم که نقش ویژه ای در انتخاب این اسپانسر داشت، همه تلاش خود ر ا انجام می‏‌دهند تا اختلافات طرفین حل شود. اما مشکل اصلی چیست و چرا شرکت بهنام پیشرو کیش از پاس شدن آخرین چک خود جلوگیری کرد؟

موضوع مهم که باعثبروز همه این اختلافات شده مربوط به برند پرسپولیس است. سال قبل محمد رویانیان اجازه بهره برداری از این برند را به شرکت صدرا سیستم پاسارگاد داد. از سویی ادعا می‎شود ۷۰ درصد این شرکت متعلق به باشگاه پرسپولیس است.

قبل از اینکه وزارت ورزش و جوانان در آغاز سال و پیش از شروع لیگ چهاردهم، اسپانسر جدیدی را برای باشگاه پرسپولیس بیابند، در مزایده خود اعلام کرد مشکل صدرا سیستم را به صورت کامل مرتفع می‌کنند. اما برخلاف این ادعا تا به امروز اسپانسر جدید باشگاه پرسپولیس نتوانسته از برند پرسپولیس در آمدزایی کند.

مهدی خواجه وند در این مورد به خبرنگار مهر اظهار کرد: اگر اسپانسر چنین مشکلی دارد ما می‌توانیم آن را بررسی کنیم و به راهکار مشترکی برسیم اما اینکه گفته می‌شود باید شرکت صدرا سیستم منحل شود قابل قبول نیست. ما از گذشته تعهداتی را داریم و نمی‎شود همه چیز را نادیده گرفت.

جلسه سه شنبه شب گذشته اسپانسر باشگاه پرسپولیس و اعضای هیات مدیره این تیم پیرامون همین قضیه بود. البته در بین اعضای هیات مدیره هم تضارب آرا وجود دارد. یک عده به واسطه اصرار وزارت ورزش اعتقاد دارند باید امتیاز بیشتری به اسپانسر داد اما رئیس هیات مدیره می‌گوید اگر به توافق نرسیم می‎شود یک اسپانسر جدید برای باشگاه پرسپولیس پیدا کرد.

البته با توجه به مشکلاتی که شرکت بهنام پیشرو کیش با آن مواجه شد و نتوانست با امتیازهایی که شرکت صدرا سیستم در اختیار دارد، کنار بیاید، بعید است اسپانسر دیگری حاضر به قبول این وضعیت شود.

با این وجود شنیده می‌شود که باز هم وزارت ورزش و جوانان وساطت کرده که اسپانسر باشگاه چک های جدیدش را در جلسه امروز دوشنبه به هیات مدیره بدهد و در آن سو تصمیمات جدیدی در مورد استفاده از برند پرسپولیس گرفته شود.

اگر اعضای هیات مدیره به تصمیم واحدی برسند احتمال ادامه همکاری وجود دارد اما اگر به سبک و سیاق گذشته مشکل صدار سیستم حل نشود شاید باشگاه پرسپولیس مجبور به تغییر اسپانسر خود شود.

جلسه امروز شاید مسیر جدیدی را پیش روی طرفین قرار دهد. ادامه همکاری با تغییر مواضع پیشین و یا فسخ قرارداد و یک چالش بزرگ مالی جدید برای باشگاه پرسپولیس که بدون تردید باب میل وزارت ورزش و جوانان نیست.