به گزارش افکارنیوز، سوشا مکانی با وجود اینکه بازیکنی از پرسپولیس به تیم ملی دعوت نشده، موضع خاصی راجع به این مسئله ندارد.سوشا در خصوص لیست جدید تیم ملی و شکست تیم‌شان مقابل سپاهان به سؤالات پاسخ داد:* ناراحت نیستی که علاوه بر خودت بازیکن دیگری هم از پرسپولیس به تیم ملی دعوت نشده؟

- من به عنوان یک بازیکن موضع خاصی ندارم. مگر آن‌ موقع که دعوت می‌کردند و ما هم به عنوان بازیکن حضور داشتیم، اتفاق خاصی می‌افتاد؟ به نظر من در اردوهای تیم ملی حلوا خیرات نمی‌کنند و در اردوها اتفاق خاصی رقم نمی‌خورد. مهم این است که سرمربی برای لیست نهایی چه کسانی را مد نظر داشته باشد؛ نفراتی که البته از قبل تعیین شده‌اند.* یعنی تو شخصاً ناراحت نیستی که شاید جام ملت‌ها را از دست بدهی؟

- من به عنوان بازیکن همیشه کارم را انجام می‌دهم. اصلاً انگیزه‌ام هم از بین نمی‌رود چون برای پیشرفت در کارم تلاش می‌کنم و برای شخص خاصی و برای به دست آوردن دل کسی کار نمی‌کنم. در این بین اگر کارم با پیشرفت همراه شد که واقعاً عالی است.* اما تاکنون سابقه نداشته که از پرسپولیس بازیکنی در تیم ملی حضور نداشته باشد!

- به هر حال این بی‌احترامی به ۳۰،۴۰ میلیون هوادار است اما حتماً مردم حق‌شان را می‌گیرند و به نظرم این هوادار اجازه نمی‌دهد حقی از پرسپولیس خورده شود.* فکر نمی‌کنی عملکرد ضعیف پرسپولیس باعثشده تا کی روش چنین تصمیمی بگیرد؟

- ما عملکرد ضعیفی نداشتیم چون تیم‌های دیگر هم بودند که ۳،۴ باخت آوردند اما بازیکن در تیم ملی دارند. آقای کی روش هم نشان داده که جایگاه تیم‌ها برایش مهم نیست. سال قبل هم می‌دیدیم ذوب‌آهن در ته جدول بود اما خانزاده و قاسم حدادی‌فر بودند. مربیگری کاری سلیقه‌ای است و اگر بازیکنی به درد تیم ملی بخورد و به کار تیم ملی بیاید، حتماً با صلاحدید سرمربی فعلی به تیم ملی دعوت می‌شود.* چرا مقابل سپاهان بازنده شدید در حالی که ۹۴ دقیقه یک امتیاز را گرفته بودید؟

- بازیکن که نمی‌تواند سرخود کار کند و وقتی مربی از بازیکنی کاری را بخواهد، بازیکن باید به نحو احسن وظیفه‌اش را انجام دهد. دومین حالت قضیه این است که چطور یک مربی می‌تواند کارش را پیش ببرد، مطمئناً در چنین حالتی یک مربی به ابزار کارش برای موفقیت نیاز دارد، این در حالی است که دست آقای درخشان خالی است و من به درخشان حق می‌دهم که مقابل امثال سپاهان به فکر یک امتیاز باشد.* اما آقای درخشان قبل از حضورشان گفته بودند پرسپولیس اگر خوب هدایت شود، با همین بازیکن‌ها هم می‌تواند قهرمان شود؟

- پرسپولیس با نظر آقای دایی بسته شد و گفتم مربیگری امری سلیقه‌ای است.* در مورد چند بازیکن پرسپولیس که در جام جهانی بودند اما حالا نیستند چه نظری داری؟

- در مورد این موضوع باید خود این نفرات نظر بدهند اما گفتم در مورد اینکه خودم نیستم، موضع خاصی ندارم. حق گرفتنی است و فکر میکنم یک بازیکن باید خودش آنقدر خوب باشد که مربی نتواند از کنار نامش به راحتی عبور کند.