به گزارش افکارنیوز، افشین پیروانی که در کنار علی دایی در کادر فنی پرسپولیس حضور داشت در خصوص اظهارات اخیر مسئولان و سرمربی فعلی پرسپولیس پاسخگوی سئوالات ما بود.

روند نتایج پرسپولیس را چگونه می بینید؟


قبل از هر چیز باید بگویم امیدوارم از حرف‌هایم سو برداشت نشود و من آنچه را دیده و می بینم را مطرح می کنم. تا الان هم از روزی که از تیم جدا شده ام سکوت کرده بودم. پیش بینی اینکه پرسپولیس در سه بازی از چهار بازی قبلی بتواند ۹ امتیاز کسب کند را خیلی از اهالی فوتبال داشتند. کما اینکه همه می گفتند روزی که پرسپولیس به تراکتورسازی هم باخت فوتبال خوبی بازی کرد. در بازی با سپاهان هم من فوتبال خاصی از پرسپولیس ندیدیم و به نظرم یکی از یکطرفه ترین بازی های تاریخ پرسپولیس بود.

حمید درخشان هم منکر این نوع بازی تیمش مقابل سپاهان نشده اما گفته است منتقدان باید به بضاعت ما هم نگاه کنند.

طی روزهای اخیر و به خصوص پس از شکست پرسپولیس مقابل سپاهان، تلاش گردیده این ناکامی به پای کادر سابق و نحوه یارگیری آنها نوشته شود و با بیان مطالبی مانند بد بسته شدن تیم، کمبود بازیکن، بضاعت اندک و مسائلی از این دست، شکست را سعی در القای برخی نظرات دارند. با احترام به مواضع افراد و البته ایمان و اعتقاد و به حافظه افکار عمومی و آرشیو رسانه ها، مرور گفته های دوستان قبل از حضور در مسند کنونی می تواند همه مسائل را شفاف سازد. تیمی که به زعم دوستان پتانسیل قهرمانی داشت و به ادعای دوستان با همین بازیکنان در صورت هدایت صحیح به قهرمانی برسد، تیمی که گفته می شد رقبایش با بازیکنان کمتر و کیفیت پایین تر بهتر از آن بازی کرده و مشکل اصلی روی نیمکت است و زیر سوال بردن دفاع محض در فوتبال و نوع بازی تیم ملی مقابل آرژانتین مواردی هستند که حالا مشخص نیست چرا خلاف آنها گفته می شود. کسانی که در یک برنامه تلویزیونی، میکروفون باز برنامه اظهارات و اصل دیدگاهشان درباره تیم ملی را برملا کرد و خلاف آن را در جام جهانی دیدیم حالا در مورد پرسپولیس هم دو گانه حرف می زنند. کسانی که از پارک اتوبوس توسط کی روش انتقاد می کردند حالا خودشان پارک دوبل می کنند.

یعنی شما معتقدید بضاعت پرسپولیس بد نیست؟


من کاری به خوب و بد بودن بضاعت تیم ندارم اما می گویم در خصوص محرومیت ها و مصدومیت ها، زمان ما هم با همین موارد مواجه بودیم. دو هفته ابتدایی ماهینی محروم بود و پس از آن هر هفته هم تا لحظه آخر نمی دانستیم می توانیم از او استفاده کنیم یا خیر. این بلاتکلیفی هم برای خود او مشکلات روحی ایجاد کرده بود و هم برای ما مشکلاتی به همراه داشت. صادقیان و رضا نوروزی را هفته دوم از دست دادیم. دغاغله قبل از شروع فصل مصدوم شد، پولادی در فهرست تیم بود و نبود و محرومیت ها و مصدومیت های کفشگری، هادی نوروزی و علی عسگر را هم به این موارد اضافه کنید تا بدانید تیمی که مسلسل وار علیه آن مصاحبه می کردید و می کردند همین تیمی است که امروز بضاعتش اندک است و قبل از آن احتمالا بضاعتش تنه به تنه بارسلونا می زد. تیمی که در زمان کسب ۷ امتیاز از سه بازی، عملکرد کادرفنی اش برجسته می شود در زمان شکست نباید دنبال مقصرهای بیرون از مجموعه باشد. چرا آن زمان می گفتند تیم اگر درست هدایت شود قهرمان است و حالا عذر و بهانه می آورند. آنها که می گفتند دوای درد پرسپولیس فقط من هستم. حالا این گوی و این میدان.

منتقدان به علی دایی خرده می گرفتند که اگر بازیکنان دلخواهت از سوی باشگاه جذب نشده بودند چرا در مسند سرمربیگری باقی ماندی؟


علی دایی که از قبل قرارداد داشت و رفتنش دست خودش نبود اما دوستانی که بضاعت اندک پرسپولیس(به زعم خود) را می دیدند چرا پا به این میدان گذاشتند؟ آنها به عنوان یک مربی حرفه ای قطعا اوضاع را سنجیده و قبول مسئولیت کرده اند پس لطفا بهانه نیاورند و دنبال دیوارهای کوتاه نباشید و دیوار حاشا را با آجر توجیه بالا نبرید. پس با این استدلال باید بگوییم مقصر سقوط برخی تیمها در فصول گذشته هم کسی است که تیم را بسته!!!!

اینکه لیست تیم ۱۸ نفره است و این تعداد بازیکن کفایت نمی دهد را هم مطرح می کنند.


فهرست ۱۸ نفره تیم، مصوبه سازمان لیگ است و قبول کنید قصوری متوجه کسی در تیم نیست. در آن فهرست تا لحظه آخر پرسپولیس منتظر سیدجلال حسینی، خلعتبری و محسن مسلمان بود که این سه جای خالی در فهرست باقی ماند و البته یک جای آن با جذب اومانا پر شد. مهرداد پولادی هم همواره از سوی باشگاه به ما اعلام شد که عضو تیم پرسپولیس است اما اخبار حضورش در قطر تنها خبری بود که می شنیدیم. پس به ناچار این فهرست ۱۸ نفره ۱۴ نفره شد. ۱۴ نفری که دو نفر از آنها گلر بود و یکی از آنها به میدان می رفت، دغاغله و رضا نوروزی مصدوم را هم در خود داشت. البته در فهرست زیر ۲۳ سال تیم جوانانی حضور دارند که معتقدم می توانند نقش موثری در تیم داشته باشند و نادیده گرفتن آنها به دور از انصاف است.

یعنی می خواهید بگویید این همان پرسپولیسی است که درخشان مکرر علیه اش مصاحبه می کرد.


این فقط گفته من نیست. خودتان بروید بررسی کنید و آرشیو رسانه ها را ببینید. تازه شرایط تیم از دو حیثتفاوت عمده و مثبتی دارد. در وهله اول آرامش و سکوت منتقدان و نبود مصاحبه های غیرمنصفانه و تخریبی این فضا را در اختیار دوستان قرار داده که بدون فشارهای بیرونی ایده های فنی خود را اجرایی نمایند. از صمیم قلب امیدوارم این آرامش و همدلی در همه دوران ها در پرسپولیس حاکم باشد تا هواداران عزیز تیمشان را بدون حاشیه ببینند. کسانی که با برد تیم دایی سکوت می کردند و با شکست تیم در رسانه ها بودند حالا همه چیز را گل و بلبل می بینند. در وهله بعدی پرداخت های منظم مطالبات بازیکنان، دغدغه های آنها را از بین برده و آنها را با فراغ بال روانه میدان می سازد. این اقدام را با بی پولی و مشکلات مالی زمان ما قیاس کنید و امروز و فردا شدن پرداخت ها را در نظر بگیرید تا متوجه شوید خوشبختانه از این منظر تیم آسیب نخواهد دید.سیاسی گفته که سپاهان در این بازی متوجه بزرگی پرسپولیس شد و فوتبال همین است و ما از قبل هجومی تر بودیم.


این ها را چه کسی گفته؟

سیاسی. رییس هیات مدیره پرسپولیس.


شاید او سالها کاپیتان تیم پرسپولیس و تیم ملی بوده اند و مدارک مربیگری را هم از کشورهای صاحب فوتبال گرفته اند. وقتی او اظهار نظر می کند من که نمی توانم جواب بدهم. بحثبحثفنی است و امثال من نباید وارد مباحثبزرگان شویم. همین که بتوانیم از اظهاراتشان توشه ای اندک برداریم کافی است. الحمدالله که این فرصت نصیب من شد!

حرف ناگفته ای دارید؟


پرسپولیس متعلق به مردم است و همه ما هرچه داریم از این تیم و هواداران است. مردم هم الحمدالله همه چیز را می دانند و می بینند.دست و پا زدن بیهوده فایده نداردو به جای عذر و بهانه باید دنبال موفقیت تیم بود.اگر ما سکوت کرده ایم آقایان دنبال این نباشند که همه چیز را گردن کادر سابق بیاندازند. شما را آورده اند چون رییس هیات مدیره گفته بود احساس کردیم با حضور علی دایی فرصت قهرمانی دارد از بین می رود .شما را آورده اند تا این فرصت از دست نرود و تیم را قهرمان کنید اگر قرار بود بضاعت تیم را زیر سئوال ببرید که نیازی به تغییر نبود. در سنگر خودتان می ماندید و به مصاحبه هایتان ادامه می دادید. دوران حرف و مصاحبه تمام شده و حالا باید ثابت کنید حرفهایی که می زدید قابل انجام بوده.من هم از صمیم قلب در کنار هواداران برای پرسپولیس و موفقیتش دعا می کنم.