به گزارش افکارنیوز، سباستین فتل، راننده آلمانی تیم ردبول - رنو با پایان یافتن قراردادش با این تیم، سرنوشت رقابت‌های اتومبیلرانی فرمول یک در فصل آینده را عوض خواهد کرد. انتقال او از رنو به تیم فراری، نه تنها او را تبدیل به پردرآمدترین راننده بلکه پردرآمدترین ورزشکار جهان خواهد کرد!

به گزارش روزنامه دیلی میل، انتقال راننده جوان آلمانی از رنو به فراری و قرارداد ۳ ساله او به این تیم، مبلغی حدود ۱۵۰ میلیون پوند برای خودروساز ایتالیایی تمام خواهد شد. به این ترتیب او سالانه ۸۰ میلیون دلار فقط از بابت قرارداد ورزشی خود از فراری دریافت خواهد کرد.

جالب است که کریس رونالدو ستاره پرتغالی تیم رئال مادرید سال گذشته ۵۲ میلیون و مت رایان، ‌ کوارتربک تیم آتلانتا فالکون در لیگ فوتبال آمریکا حدود ۴۲ میلیون دلار درآمد داشته‌اند. فرناندو آلونسو راننده اسپانیایی تیم فراری و لوئیس همیلتون راننده انگلیسی تیم مرسدس نیز سال گذشته ۲۷/۵ میلیون دلار حقوق گرفته‌اند.

سباستین فتل علاوه بر ۸۰ میلیون دلاری که سالانه از فراری دریافت میکند از اسپانسرهای خود نیز مبالغ زیادی خواهد گرفت. او در ۴ دورهای که قهرمان F۱ شد، مبالغ قابل توجهی از اسپانسر اصلی خود، شرکت خودروسازی اینفینیتی دریافت کرد.