به گزارش افکارنیوز،منصور پورحیدریدر مورد دیدارهای آینده پیش روی استقلال و سفرهای پرتعداد این تیم گفت: مصدوم زیاد داریم، برخی مصدومان از ابتدای فصل با ما بودند، برخی هم در ارمنستان مصدوم شدند. مثل آرش برهانی، بعضی هم مثل کرار مرخصی گرفته‌اند و هنوز مرخصی‌شان تمام نشده است.

مدیر فنی پیشین استقلال در مورد اینکه میان این همه سفر و خستگی و اردو آیا سفر بی‌نتیجه ارمنستان به استقلال ضربه نمی‌زند گفت: این سفر قرار است در جلسه هیات مدیره بررسی شود. من هنوز اطلاعات کاملی از آن ندارم. البته اردوی تیم ملی هم به استقلال با این همه ملی پوش فشار می آورد.

پیشکسوت باشگاه استقلال ادامه داد: الان ۳ یا ۴ سال است که چنین اردوهای بلند مدتی را در فوتبال ایران می بینیم که حتی برای بازیهای رده پایین هم شکل می گیرد و فدراسیون هم نمی تواند با آنها مخالفت کند. آقای کی روش هم که مثل سابق است اصلا به ایران نمی آید و یا دنبال اردو است یا وقتی اردو نمی گذارد در دبی چادر می زند و خانواده اش هم می روند آنجا!

وی در ادامه خاطرنشان کرد:کی روشلیگ را هم که نمی بیند. البته می گوید درها باز است اما کسی جرات نمی کند از درها عبور کند! چون لیگ را اصلا نگاه نمی کند. فقط بازیهای استقلال را که پخش مستقیم می‌شود می آید و خمیازه می کشد و می رود. با شخصیتی که او دارد بعید می دانم حتی اطرافیانش هم بتوانند در مورد بازیکنان لیگ ایده ای به وی بدهند!

سرمربی اسبق تیم ملی ایران در مورد اینکه آیا کی روش در قبال علی کریمی هم چنین رفتاری دارد یا خیر گفت: علی کریمی را نمی دانم. باید حوصله کنیم و ببینیم از تجربیات وی استفاده می کند یا نه. به هرحال تیم ملی کشورمان است و باید برای موفقیتش همه دست به دست هم بدهیم. وجود بازیکنان بزرگی چون علی کریمی و وحید هاشمیان و فرهاد مجیدی می تواند به تیم ملی کمک کند.

وی افزود: الان هاشمیان با دوره هایی که در آلمان می بیند بسیار رشد کرده است همین فرهاد مجیدی را من در جریان هستم که دو سال است این دوره ها را می بیند و پس از یک دوره آموزش برمی گردد و در تیمهای پایه همان آموزش‌ها را اجرا می کند و با گزارش برای ادامه آموزش به اروپا می رود، مثل اینجا نیست که با ۲۱ روز کلاس مدرک A بدهند. من فکر می کنم تعداد بازیکنانی که مدرک دارند بسیار زیاد شده است. من البته برای آقای محصص احترام زیادی قائل هستم اما نمی دانم این کلاس‌ها به این شکل می تواند موثر باشد؟

منصور پورحیدری در مورد مشکلات تیم‌های رده پایه ملی گفت: مشکل آنجا علی دوستی‌مهر و وینگادا نیستند، این باشگاه‌ها هستند که مقصر اول به شمار می روند. من وقتی در امارات مربیگری می کردم همه باشگاه‌ها موظف بودند در سه رده تیمداری کنند اما اینجا فدراسیون نمی تواند این موضوع را جا بیندازد. شما ببینید همین اسپانسر ها که به استقلال و پرسپولیس آمده اند سعی می کنند این کار را انجام بدهند اما هزینه ها بسیار زیاد است. من تازه حالا می فهمم که فتح الله زاده چقدر عالی در استقلال کار کرده که با آنهمه کمبود مالی تیمهای پایه را سرپا نگه داشته بود.

پورحیدری در ادامه می افزاید: امروز سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که صورت های مالی استقلال جلوتر از پرسپولیس است و از این بابت و کار خوبی که فتح الله زاده انجام داده من سرم را بالا می گیرم که چقدر عالی عمل کرده که حالا استقلال اینقدر جلو است.