به گزارش افکارنیوز، ایمون زاید برای هواداران پرسپولیس فراتر از یک بازیکن است. او خالق آخرین اتفاق خوش پرسپولیس و پرسپولیسی‎ها بوده است و در واقع سرخپوشان پایتخت از اسفند ۹۰ به این سمت و آن دربی عجیب و غریب و پرخاطره دیگر شاهد هیچ موفقیت خاصی نبوده‎اند.



وی در روزهایی که پرسپولیس پر از بحران و مشکل و ماجراست، دوست دارد به ایران بازگردد و برای پرسپولیس گره‎‌گشا باشد، به خصوص که روز گذشته و در بازی مقابل پیکان نام او بار دیگر توسط هواداران در ورزشگاه آزادی به گوش رسید.



* ایمون چه خبر؟ بازی‌های پرسپولیس را دنبال می‎کنی؟

- بله. من همیشه بازی‌ها و نتایج پرسپولیس را پیگیری می‎کنم. در واقع از سال ۲۰۱۲ به این ‎سو دیگر پرسپولیس جزئی از زندگی من شده و نمی‎توانم نسبت به آن و اتفاقاتش بی‎تفاوت باشم. متأسفانه پرسپولیس در لیگ امسال اصلاً نتایج خوبی نگرفته است. من واقعاً دلیل این همه افت پرسپولیس را نمی‎دانم. پرسپولیس بازیکنان خیلی خوبی دارد و نمی‎دانم چرا نتیجه نمی‎گیرد.



* گفته می‎شد علی دایی به بازی تو علاقه‎مند است و ممکن است در ابتدای فصل قرمزپوش شوی اما این اتفاق رخ نداد.

- هیچ صحبتی نشد و ظاهراً علی دایی به من و فوتبالم علاقه‎ای نداشت اما حالا که مربی تیم تغییر کرده، شاید شرایط برای من هم تغییر کند.



* شرایط جسمی و فنی‎ات چگونه است؟ در فرم و شرایط بازی هستی؟

- من کاملاً آماده هستم و از نظر بدنی و تکنیکی در بهترین فرمم قرار دارم. آماده هستم تا به پرسپولیس بپیوندم و برای تیم محبوبم گلزنی کنم. بازگشت به پرسپولیس مرا شدیداً خوشحال و انگیزه مرا برای پا به توپ شدن چندین برابر می‎کند. پرسپولیس امسال باید در رقابت‌های لیگ باشگاه‌های آسیا هم به میدان برود. تجربه‎ای که من دو فصل پیش همراه با این تیم داشته‎ام و حتی در آن رقابت‌ها هم توانستم برای تیمم چندین گل بزنم. من عاشقانه دوست دارم به پرسپولیس کمک کنم تا در رقابت‌های آسیایی نتایج خوبی بگیرد و البته قهرمان لیگ ایران شود. مطمئنم اگر دوباره به پرسپولیس بازگردم، بیشتر از مرتبه قبل برای تیمم گلزنی خواهم کرد به خصوص در دربی و مقابل استقلال!



* حالا که سرمربی پرسپولیس عوض شده و حمید درخشان به این تیم آمده، فکر می‎کنی شانست برای بازگشت به ایران چقدر باشد؟

- مطمئناً آقای درخشان مرا و فوتبالم را دیده‎اند و می‎شناسند. اگر ایشان خواستار جذب من باشند، باشگاه با یک توافق ساده می‎تواند مرا جذب کند. مهم این است که آیا پرسپولیس، ایمون زاید را می‎خواهد یا نه. از طرف من که علاقه و اشتیاق زیادی وجود دارد و اصلی‎ترین دغدغه‎ام بازگشت به پرسپولیس و گلزنی برای هواداران خوبش است.



* و مسائل مالی؟

- تنها چیزی که برایم مهم نیست، مسائل مالی است. آنچه برای من در درجه اول اهمیت قرار دارد پرسپولیس است و بس.