به گزارش افکارنیوز، جاسم کرار برخلاف حرف‌های بعضی از مسئولان باشگاه استقلال معتقد است قبل از رفتن به عراق از آنها برای رفتن به مسابقات جام خلیج‌فارس مرخصی گرفته است.* چرا به کمیته انضباطی استقلال نرفتی و آنها را عصبانی کردی؟

- من آن موقع ایران نبودم که به کمیته انضباطی بروم اما وکیلم را فرستادم که به کمیته انضباطی باشگاه برود با این وجود فکر نمی‌کنم، مشکل خاصی پیش بیاید.* اما رفتن و جدایی ناگهانی‌ات استقلالی‌ها را خیلی ناراحت کرده است.

- من از طریق روزنامه‌ها و سایت‌های خبری شنیدم که استقلالی‌ها مرا نمی‌خواهند، خبری که اگر صحت داشته باشد واقعاً ناراحت‌کننده است. من در بازی‌هایی که در استقلال بودم خیلی به این تیم خدمت کردم و حتی گل ۳ امتیازی برای این تیم زدم ولی حالا حرف‌هایی می​شنوم که فقط می‌توانم نسبت به آن ابراز تأسف کنم.* حالا اگر استقلالی‌ها تو را نخواهند چه می‌کنی؟

- من با استقلال قرارداد دو ساله دارم و اگر آنها مرا نخواهند ضرر خواهند کرد چون باید قراردادم را فسخ کنند و حق و حقوق دو سال قرارداد مرا بپردازند.* فکر نمی‌کنی اگر می‌ماندی این همه دردسر برای خودت و باشگاه درست نمی‌کردی؟

- من قبلاً به مسئولان باشگاه گفته بودم حتماً باید برای مسابقات جام خلیجفارس بروم، آنها هم شفاهی قول مساعدت به من داده بودند ولی چرا زیر حرفشان زدند و به آن پایبند نشدند برای من جای تعجب دارد.