به گزارش افکارنیوز، رضا یزدانی گفت: بعد از مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی نیاز به استراحت یک ماهه داشتم. حدود یک ماه است که استراحت کردم کم کم کارم را شروع می‌کنم اولین مسابقه پیش روی من مسابقات جهانی است که اگر کادر فنی صلاح بداند در آن حاضر می‌شوم سپس در انتخابی تیم ملی شرکت می‌کنم و اگر در معیت تیم ملی بودم هدفم حضور در المپیک ۲۰۱۶ برزیل است.

وی در رابطه با هدفش از حضور در المپیک خاطرنشان کرد: از همین حالا خودم را آماده حضور در المپیک می‌کنم و تلاش می‌کنم روز به روز آماده‌تر شود و آمادگی بدنی‌ام را بالا ببرم در هر میدانی که به شرایط بدنی‌ام برای حضور در المپیک کمک کند شرکت می‌کنم.

دارنده مدال طلای جهانی در رابطه با انتقاداتی که از رسول خادم جهت در اختیار داشتن ریاست فدراسیون و هدایت تیم ملی کشتی‌ آزاد می‌شود عنوان کرد: به عنوان یک کشتی‌گیر بهتر است در این موضوع وارد نشوم. امیدوارم خادم در هر سمتی که حضور دارد موفق باشد اکنون مشکلاتی که کشتی با آن در حال دست و پنجه نرم کردن است مشکلات کشتی‌گیرها هم است کشتی به عنوان پرمدال‌آورترین رشته ورزشی استحقاق بیشترین نگاه‌ها را دارد امیدوارم شرایط آرامی برای ما فراهم شود و انتظارات ورزشکاران کشتی برآورده شود.

وی افزود: مشکلات فدراسیون مادی است و مسئولان باید حمایت بیشتری انجام دهند که به امید خدا این مشکلات برطرف شود.

یزدانی در رابطه با اینکه احساس می‌شود بعد از حضور محمود گودرزی که به ورزش علاقمند است و حضور امیر خادم در وزارت ورزش توجه بیشتری به کشتی شود گفت: فکر می‌کنم خود وزارت ورزش هم مشکلات مادی دارد خودم به فوتبال علاقمند هستم و اصلاً نمی‌گویم بودجه جایی کم شود اما کشتی به عنوان ورزش اول ایران سزاوار این است که بیشتر دیده شود باید همه دست به دست هم دهیم تا تمامی ورزش‌های ما به موفقیت برسند.

دارنده مدال جهانی المپیک در مورد اینکه آیا رضا یزدانی طلای المپیک را به دست می‌آورد خاطرنشان کرد: هدف اصلی من همین است در کلکسیون افتخاراتم طلای المپیک را کم دارم امیدوارم بتوانم به مدال طلای المپیک برسم و دینم را به هموطنان عزیزم ادا کنم اگر این اتفاق بیفتد پس از آن از دنیای کشتی خداحافظی خواهم کرد چرا که دیگر سنم اجازه نمی دهد.

وی در مورد اینکه آیا دربی را نگاه می کند عنوان کرد: دربی را می‌بینم و طرفدار هر دو تیم هستم البته فکر می‌کنم فوتبال ما نسبت به گذشته کمی افت کرده است.

یزدانی در پایان در رابطه با مسئله احسان لشکری و اینکه در تست المپیک شرکت نکرده است گفت: من چند وقتی است که با لشکری ارتباط ندارم دو سال قبل در انتخابی تیم ملی نتوانست نتیجه بگیرد به همین خاطر کمی از هم دور هستیم اما آنطور که من اطلاع دارم او زمان دادن تست در سفر کربلا بوده است اگر او درخواست دوبارهای برای تست بدهد دیگر مشکلی به وجود نمیآید.