به گزارشافکارنیوز،مهدی محمد نبی در مورد برنامه‌های بعدی کارلوس کی‌روش گفت: او تا اردوی آفریقای جنوبی در تهران باقی می‌ماند و قرار نیست جایی برود. در واقع در کشور ما خواهد ماند تا بازی‌های لیگ را آنالیز کند. ضمن اینکه اوسیانو کروز بامداد روز گذشته وارد عربستان شد تا حریفان تیم ملی در جام ملت‌های آسیا را مورد ارزیابی قرار دهد.

وی در مورد اینکه در اردوی آفریقای جنوبی چه حریفانی قطعی شده‌اند گفت: به دلیل اینکه تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی هنوز درگیر رقابت‌های مقدماتی جام ملت‌های آفریقا است هنوز بازی با این کشور قطعی نشده اما آنچه که مسلم است پیش‌بینی ما این است تا دو بازی دوستانه در این کشور انجام دهیم و در نهایت منتظریم تا وضعیت تیم ملی آفریقای جنوبی مشخص شود.

نبی در مورد انتخاب بهترین‌های آسیا در فیلیپین گفت: به جز حسن‌زاده که عنوان بهترین بازیکن فوتسال آسیا را به خود اختصاص داد، کنفدراسیون فوتبال آسیا امسال این سیاست را دارد تا از فدراسیون‌های در حال رشد و پیشرفت مثل فلسطین و افغانستان تجلیل به عمل آورد.

وی در مورد اینکه پس شایستگی‌های کشورهایی مانند ایران چه می‌شود گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌خواهد در جهت تشویق فدراسیون‌هایی که کارشان تازه آغاز شده و تازه دوره رشد را شروع کرده‌اند این اقدام را انجام دهد بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که ۴ تیم برتر آسیا یعنی ایران، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا در این مراسم سهم کمتری داشته باشند و در اکثر بخش‌ها جوایز به فدراسیون‌های در حال رشد و توسعه اهدا شود که از نظر من هم کار خوب و پسندیده‌ای است. این مسیر برای حمایت از فدراسیون‌هایی که تازه کار خود را شروع کرده‌اند فضای خوبی را ایجاد می‌کند و طبیعی است که در آسیا باید فاصله‌ها کمتر شود چون با وجود فاصله زیاد رقابت کمتر می‌شود. در هر صورت امیدوارم این حرکت برای آینده فوتبال آسیا خوب باشد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در مورد سرنوشت مهرداد پولادی گفت: ما تابع قانون هستیم و هرچه قانون بگوید آن را انجام می‌دهیم. در مورد پولادی به همان شکل که در بازی با کره رفتار شد اقدام خواهیم کرد و فعلا پولادی به تیم ملی دعوت نخواهد شد.

وی افزود: طبیعی است که فدراسیون تابع قوانین است و قوانین باید رعایت شود. امیدوارم مشکلات بازیکنان اینچنینی حل شود تا این دسته از بازیکنان بتوانند در اختیار باشگاه‌ها و تیم ملی قرار بگیرند. در حال حاضر طبیعی است از دعوت این بازیکنان به تیم ملی با معذوریت مواجه باشیم.

نبی در مورد پیش‌بینی‌اش از دربی ۷۹ گفت: من هیچگاه پیش‌بینی نمی‌کنم و امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم تا جمعیتی که به ورزشگاه می‌روند و آنهایی که از تلویزیونی بازی را نگاه می‌کنند در نهایت از دیدن این مسابقه راضی باشند.

وی در مورد اینکه فکر می‌کند کدام تیم برنده دربی ۷۹ شود گفت: بازیکنان داخل زمین تیم برنده دربی را تعیین می‌کنند نه افراد دیگر.

نبی در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود برخی‌ها در نتایج دربی‌های گذشته نقش داشته‌اند گفت: این موضوع را به شدت رد می‌کنم و اصلا چنین صحبتی صحت ندارد و بی‌اساس است. تیمی‌ که در دربی از لحاظ فنی و روحی و روانی آماده باشد می‌تواند در این مسابقه حساس نتیجه بگیرد.

وی با اشاره به مصوب شدن پاداش بازیکنان تیم ملی در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: قرار شد به بازیکنان تیم ملی پس از برتری مقابل کره جنوبی نفری ۴ میلیون تومان پاداش داده شود و همچنین به بازیکنان تیمهای ملی بانوان در ردههای سنی نوجوانان و جوانان به خاطر صعود به مسابقات قهرمانی آسیا به هر کدام نفری ۲ میلیون تومان پاداش تعلق بگیرد. همچنین با توجه به عملکرد تیم فوتبال ساحلی و صعود این تیم به مرحله پایانی مسابقات ساحلی آسیا و در صورت قهرمانی این تیم کمیته ملی المپیک و فدراسیون فوتبال تجلیل ویژهای از تیم فوتبال ساحلی به عمل خواهد آورد.