به گزارشافکارنیوز،رضا قوچان‌نژاد در بازی با کره‌جنوبی فرشته نجات ایران بود، اما نه بازی دوستانه‌ای که با این تیم داشتیم، بلکه دیدار در مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و رویارویی در اولسان کره‌جنوبی. شاید خیلی‌ها دوست داشتند که مهاجم اول تیم ملی در بازی دوستانه با کره دوباره برای ایران گلزنی کند تا یاد آن بازی خاطره‌انگیز دوباره زنده شود. قوچان‌نژاد هم همین نظر را دارد و می‌گوید حیف شد که نتوانست به کره‌جنوبی گل بزند اما مهم پیروزی ایران بود.

در آستانه دربی پایتخت پای صحبت‌های رضا قوچان‌نژاد نشستیم. بازیکنی که برخی می‌گفتند طرفدار استقلال است اما خودش می‌گوید هیچ تیمی برای او فرقی ندارد، چون دوستانش هم در استقلال بازی می‌کنند و هم بازیکن پرسپولیس هستند.

رضا قوچان‌نژاد با اشاره به دیدار ایران و کره‌جنوبی، در خصوص جنجال‌های این بازی، عملکرد تیم ملی، جام ملت‌های آسیا و دربی پایتخت صحبت کرد.

با پیروزی مقابل کره‌جنوبی خیلی‌ها به تیم ملی برای حضور در جام ملت‌های آسیا امیدوار شدند، هرچند انتقاد به نوع بازی تیم ملی هم زیاد بود.

شاید ما بازی خوبی مقابل کره‌جنوبی انجام ندادیم اما مهم این بود که توانستیم در یک بازی حیثیتی به پیروزی برسیم. فشرده بازی کردن ما و انجام یک بازی تیمی خوب مقابل کره مهم‌ترین نکته این دیدار تدارکاتی بود که در پایان هم پیروزی شیرینی کسب کردیم. بازی ما همراه با فشردگی و یک کار تیمی مناسب بود و باید این را برای حضور در جام ملت‌ها که هدف نهایی ماست، تقویت کنیم. مهم‌تر از برد مقابل کره‌جنوبی این است که یک تیم بمانیم.

کره‌ای‌ها در این بازی خیلی ترس داشتند که رضا قوچان‌نژاد دوباره استارت بزند و خاطره اولسان دوباره تکرار شود. البته هواداران ایران هم دوست داشتند با گل تو یاد آن بازی زنده شود.

دقیقاً اما حیف که قسمت نشد این کار را انجام دهم. خودم هم دوست داشتم یک بار دیگر آنگونه استارت بزنم و دروازه کره‌جنوبی را بار کنم اما متأسفانه نشد این کار را انجام دهم. مهم این بود که بردیم و این برد هم خیلی شیرین بود. سه بار شکست دادن کره‌جنوبی به طور متوالی لذت بخش بود.

همین موضوع باعثشد کره‌ای‌ها حسابی عصبانی شوند و در پایان بازی جنجال درست کنند.

این شکست خیلی برای آنها سخت بود. کره‌ای‌ها کیلومترها را طی کرده بودند و می‌خواستند این بازی را ببرند تا خاطره تلخ‌شان از بین برود اما باز هم باختند. وقتی سوت پایان بازی به صدا در آمد و آنها شکست خورده زمین را ترک کردند، باورشان نمی‌شد باز هم ایران پیروز شده است. این موضوع برای آنها سخت و عصبانی‌شان کرده بود.

چه نکته جدیدی در تیم ملی به وجود آمده که بتوان به آن امیدوار بود؟

نوع پاسکاری ما و تلاشی که در این اردو انجام دادیم. این نوع بازی ما مبتنی بر تمریناتی بود که انجام داده بودیم. باید در هر اردو و تمرینی که داریم این کار را ادامه دهیم تا بهتر و بهتر شویم. مهم‌تر از هر چیز دیگری این است که یک تیم بمانیم و داشته‌های‌مان را حفظ کنیم. اکنون در تیم‌مان ستاره زیاد نداریم اما یک تیم هستیم.

با این تیم می‌توانیم امیدوار باشیم که در جام ملت‌های آسیا به موفقیت می‌رسیم؟

هنوز زود است درباره جام ملت‌ها صحبت کنیم. باید قدم به قدم پیش برویم و روز به روز به آمادگی و تجربه‌مان اضافه کنیم. باید داشته‌های‌مان را حفظ کنیم تا با این رمز به موفقیت نزدیک شویم.

در آستانه دربی پایتخت هستیم، رضا قوچان‌نژاد قبل از اینکه به فوتبال ایران نزدیک شود این بازی را تماشا می‌کرد و آیا علاقه‌ای به دیدن این بازی دارد؟

من به فوتبال علاقه‌مندم و دربی را هم دنبال می‌کنم. درست است نمی‌توانم همه بازی‌ها را ببینم اما فوتبال ایران را دنبال می‌کنم. چرا نباید بازی یکشنبه را ببینم؟!

پس تو هم از پای تلویزیونی تماشاگر دربی هستی.

بازی ساعت ۶ بعدازظهر برگزار می‌شود و درگیر هیچ مسئله‌ای نیستم. بهترین زمان برای تماشای فوتبال است و نمی‌خواهم فرصت دیدن این بازی را از دست بدهم. دوستانم، هم در استقلال و هم در پرسپولیس حضور دارند و مهم‌تر از هر چیز دیگری، دربی بازی جالبی است و از تماشای آن لذت می‌برم.

خودت طرفدار کدام تیم هستی؟

من بیشتر از فوتبال لذت می‌برم و از تیم خاصی طرفداری نمی‌کنم.

اما در تیم ملی چون بیشتر با استقلالی‌ها هستی و با آنها عکس می‌گیری، این شائبه به وجود آمده که قوچان‌نژاد هم استقلالی است.

زمانی که عکس میگیرم اصلاً به این چیزها فکر نمیکنم. این مسائل در تیم ملی اهمیتی ندارد. دوستان من در پرسپولیس، فولاد، استقلال یا هر تیم دیگری که باشند، برای من فرقی ندارد. این موضوع اهمیت دارد که ما یکدل و یک تیم هستیم و آن هم تیم ملی است.