به گزارشافکارنیوز،رونالدوی برزیلی معتقد است آمار گلزنی فوق‌العاده کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۴ او را برای دومین سال متوالی به توپ طلای فیفا خواهد رساند.

رونالدوی پرتغالی در سال ۲۰۱۴ علاوه بر کسب موفقیت‌های تیمی با رئال مادرید همچون قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، جام حذفی اسپانیا و سوپرجام اروپا، از نظر انفرادی هم آمار قابل قبولی داشته است که از جمله آنها می‌توان به تبدیل شدنش به رکورددار بیشترین گل‌زده در یک فصل لیگ قهرمانان اروپا با ۱۷ گل و آقای گلی‌اش در فصل گذشته لالیگا و فوتبال اروپا با ۳۱ گل اشاره کرد.

رونالدوی ۲۹ ساله فصل جاری را هم عالی آغاز کرده است و در ۱۷ بازی که در تمامی رقابت‌ها برای رئال مادرید انجام داده ۲۳ گل زده است و همین آمار به نظر مهاجم پیشین تیم ملی برزیل کافی است تا کاپیتان تیم ملی پرتغال برای سومین بار در دوران بازیگری‌اش توپ طلا را کسب کند.

رونالدوی ۳۸ ساله که خود در دوران بازیگری‌اش دو بار توپ طلا و یک بار جایزه بازیکن سال فیفا را برده است، در گفت‌وگو با اسکای اسپورت اظهار داشت: من فکر می‌کنم که ما امسال دوباره شاهد پیروزی رونالدو برای کسب توپ طلا خواهیم بود. او گل‌های فراوانی به ثمر می رساند و در موفقیت‌هایی که رئال مادرید در حال رقم زدن است، سهم زیادی داشته است.

رونالدو درباره شانس پیروزی لیونل مسی، فوق‌ستاره آرژانتینی بارسلونا که او هم در فهرست اولیه و ۲۳ نفره کسب توپ طلای سال ۲۰۱۴ است، ‌ نیز گفت: مسی هم امسال در شرایط خوبی قرار داشته است اما کریستیانو سال به یادماندنی‌تری داشته است. برای مسی اما امسال سال چندان خاطره‌‌انگیزی نبوده است.

سه کاندیدای نهایی کسب توپ طلا اول دسامبر (۱۰ آذر) و برنده نهایی ۱۲ ژانویه سال ۲۰۱۵ (۲۲ دی) مشخص میشود.