به گزارشافکارنیوز؛این هفته از رقابت ها در حالی دنبال می شود که در هفته گذشته تیم ها با قدرت مقابل یکدیگر صف آرایی کرده و نتایج کسب شده حکایت از بازگشت شور و هیجان به لیگ والیبال دارد.

***گنبدی ها در دیار آذری ها به دنبال رسیدن به عدد ۶


در نخستین بازی هفته جاری تیم شهرداری تبریز میزبان تیم بازرگانی جواهری گنبد است. گنبدی ها که تا کنون با کسب ۳ امتیاز در گروه الف جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده اند در صورت کسب برد مقتدرانه با ۶ امتیاز امیدوار به ارتقا جایگاه خود در جدول رده بندی هستند. شاگردان عادل بناکار که این هفته میزبان شمالی ها خواهند بود در حالی مقابل حریف خود صف آرایی می کنند که از سه بازی انجام شده خود تاکنون ۲ برد ۳ امتیازی را در کارنامه دارند.

***جدال صدر نشین وقعرنشین گروه(ب)


تیم والیبال شهرداری ارومیه که از سه مسابقه برگزار شده در لیگ امسال تاکنون ۹ امتیاز کامل را کسب کرده است، در سالن شهید دستغیب شیراز میهمان تیم پارس مهر فارسی است که در حال حاضر بدون امتیاز در قعر جدول گروه دوم این رقابت ها قرار دارد. شیرازی ها که برای نخستین بار حضور در لیگ برتر را تجربه می کنند با وجود عدم کسب امتیاز رقیب دست و پا بسته ای برای ارومیه ای ها نخواهند بود.

***دومین داربی پایتخت نشینان در خانه والیبال


خانه والیبال تهران در این هفته نیز میزبان دو مسابقه در ساعت های ۱۵ و ۱۷ است، نقطه مشترک این دو مسابقه حضور میهمانان بدون امتیاز است.

تیم های سایپا و ارتعاشات صنعتی ایران نیز که در سه هفته گذشته این رقابت ها امتیازی به دست نیاوردند، به ترتیب برابر نوین کشاورز و پیکان تهران صف آرایی خواهند کرد.

تقابل شاگردان پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران با نوجوانان والیبال ایران در تیم ارتعاشات صنعتی ایران نیز رقابت صدرنشین با قعرنشین گروه یک این رقابت ها است.

سایپا که بدون امتیاز در جایگاه ششم گروه دوم قرار دارد به مصاف شاگردان مسعود آرمات سرمربی نوین کشاورز می رود، تنها یک رتبه با حریف خود در جدول فاصله دارد چرا که نوین کشاورز با ۳ امتیاز در جایگاه پنجم گروه دوم است.

***وزارت دفاع میهمان ورامینی ها


تیم والیبال متین ورامین مدافع عنوان قهرمانی رقابتهای لیگ برتر در این هفته در شرایطی میزبان تیم وزارت دفاع است که در بازی هفته سوم لیگ برتر مقابل تیم شهرداری ارومیه شکست سختی را متحمل شده بود و شاگردان بهروز عطایی برای جبران باخت به میدان می آیند از طرفی بازیکنان تیم وزارت دفاع به سرمربیگری فرهاد نفرزاده که در هفته گذشته مقابل نوین کشاورز در یک بازی ۵ سته پیروز شده بودند در ورامین به دنبال کسب امتیاز کامل بازی هستند.

***میزانی ها در زاهدان و قدرت نمایی شاگرد مقابل استاد


تیم والیبال میزان خراسان که هفته گذشته مقابل تیم پیکان پس از یک بازی پرتنش با نتیجه ۳ بر۲ شکست خورده بود این هفته در زاهدان به مصاف تیم والیبال شهرداری این شهر می رود.

از آنجا که غلامرضا مومنی مقدم سرمربی فصل جاری مشهدی ها سال گذشته دستیار جبار قوچان نژاد(سرمربی کنونی تیم شهرداری زاهدان) بود این دیدار از این نظر قابل توجه و حائز اهمیت است. این در حالی است که تا کنون میزانی ها با ۷ امتیاز مکان دوم جدول رده بندی را به خود اختصاص داده اند و زاهدانی ها تنها با کسب یک امتیاز در مکان ششم گروه(الف) ایستاده اند.

جدول رده بندی لیگ برتر والیبال در پایان هفته سوم به قرار زیر است:

گروه اول:

۱ - پیکان تهران ۸ امتیاز

۲ - میزان خراسان ۷ امتیاز

۳ - شهرداری تبریز ۶ امتیاز

۴ - بازرگانی جواهری گنبد ۳ امتیاز

۵ - تعاون گنبد ۲ امتیاز

۶ - شهرداری زاهدان یک امتیاز

۷ - ارتعاشات صنعتی ایران بدون امتیازگروه دوم:

۱ - شهرداری ارومیه ۹ امتیاز

۲ - متین ورامین ۶ امتیاز

۳ - وزارت دفاع ۵ امتیاز

۴ - آلومینیوم المهدی ۴ امتیاز

۵ - نوین کشاورز ۳ امتیاز

۶ - سایپا بدون امتیاز

مهر پارس فارس بدون امتیاز