به گزارشافکارنیوز؛صحبت های مکانی در خصوص دربی و بحثجدایی اش از پرسپولیس را در زیر می خوانید.

* فکر می کردی دربی را ببرید؟


- من شخصا فکر می کردم دربی را ببریم، بر خلاف استقلال روی ما فشاری نبود چون در سال های قبل هر دو تیم در کورس قهرمانی بودند و برای نباختن به میدان می رفتند. ما امسال برای اینکه به صدر جدول نزدیک شویم انگیزه زیادی داشتیم، برای همین برای من که یک بازی معمولی بود و دیدید قبل از دربی نه مصاحبه کردم و نه کری خواندم.

* البته خیلی ها شما را روی کاغذ بازنده می دانستند و شانس زیادی برای پرسپولیس قایل نبودند؟


- اتفاقا ما روی کاغذ هم شانس داشتیم؛ استقلالی ها می خواستند با به چالش کشیدن ما مارا از نظر روحی و روانی تضعیف کنند. برای آنها این بازی حساس بود اما خدا را شکر بردیم.

* اینکه می گویی حساس نبود را نمی شد در رفتارت دید و دایما در کنار زمین بالا و پایین می پریدی…


- در هر بازی که گل می زنیم همین جور آرام و قرار ندارم و این موضوع ربطی به داربی ندارد. من دوست داشتم هواداران برنده دربی باشند و خیلی فکر و ذکرم دربی نبود.

* استقلال در هفته های اخیر حرفی برای گفتن نداشت و خوب نتیجه نگرفته بود. در صورتی که کادر جدید پرسپولیس در بازی های اخیر نسبت به کادر استقلال بهتر کار کرده بودند.


- بردن استقلال برای ما اهمیتی نداشت، اما این که باعثشدیم هواداران کری خوانی خوبی به راه بیاندازند، بازیکنان را خوشحال کرد.

* خیلی ها فکر می کردند بابت نیمکت نشینی ات اعتراض کنی…


- من همیشه با تمام وحود در تمرینات شرکت می کنم. چه در ترکیب اصلی باشم یا نباشم و خیلی دنیال این نیستم که خودم را لوس کنم یا به مصدومیت بزنم. هر کسی دیگری که این گونه است به من ارتباطی ندارد من اهل این حرف ها نیستم. من کار فنی خودم را انجام می دهم و نمی توانم بگویم چرا بازی می کنم یا نمی کنم.

* اما بازی نکردن تو شاید موقعیتت را در تیم ملی به خطر بیاندازد…


- این سوال را باید از سرمربی تیم بپرسی که اگر فلانی بازی نکند، موقعیتش در تیم ملی به خطر می افتد و سوال شما را باید او پاسخ دهد.

* این روزها در فضای مجازی و سایت ها بحثجدا شدن تو از پرسپولیس خیلی مطرح است.


- آن زمانی که فوتبالم را شروع کردم، تمام تصمیمات مهم زندگی ام را خودم گرفتم و بر اساس فضای مجازی و این که در سایت ها چه چیزی می گویند زندگی نکرده ام. برای من اهمیتی ندارد که در فضای مجازی راجع به من چه می گویند، من بازیکن محلات نیستم که هر دقیقه یک تصمیم جدید بگیرم. وظیفه من تلاش و تمرین کردن است و کارنامه ام مشخص. بازیکن ۱۷ ساله نیستم که بخواهم اسیر جو و احساسات شوم.

* اما بازی کردن تو در پرسپولیس با این شیوه شاید نظر کی روش را در آینده تغییر دهد، با این شرایط باز هم دوست داری در پرسپولیس بمانی..


- خودم دوست دارم بمانم و حقم را بگیرم. تنها چیزی که می تواند مرا از پرسپولیس دور کند و تصمیم من در ماندننم را تغییر دهد، به خطر افتادن جایگاهم در تیم ملی است. حاشیه ها و تمام سختی ها را می توانم در پرسپولیس تخمل کنم، اما تنها چیزی که قابل تحمل نیست، این است که تیم ملی را از دست بدهم. امیدوارم این اتفاق نیافتد و من در پرسپولیس بمانم. من همیشه با کارم خودم را ثابت کرده ام نه با سیا بازی و مسائل حاشیه ای دیگر، این مسائل درذات من نیست. خیلی ها گفتند که من وقتی شنیدم در ترکیب نیستم اعتراض کردم، در صورتی که کوچک ترین اعتراضی به نیمکت نشینی ام نداشتم.