به گزارشافکارنیوز،حمید درخشان در کنفرانس خبری پیش از دیدار گل‌گهر سیرجان و پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، با تشکر از مسئولان و مردم سیرجان به خاطر استقبال خوب از سرخپوشان، گفت: آمده‌ایم که فردا بازی خوبی مقابل گل‌گهر به نمایش بگذاریم. در وهله اول باید رفاقت و دوستی را در بازی نشان دهیم و با اینکه فوتبال یک مبارزه است، اما این مبارزه همراه با دوستی، صلابت و مردانگی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه فاصله زمانی دربی و بازی تیمش مقابل گل‌گهر کم بوده است، افزود: با توجه به فشرده بودن بازی‌ها زمان کمی برای ریکاوری و بازپروری بازیکنان داشته‌ایم. مصدومانی داریم که در هر بازی به تعداد آنها اضافه می‌شود. از ابتدای فصل پرسپولیس مصدومان زیادی داشته و همین الان پنج، شش بازیکن ما مصدوم هستند.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: با بضاعتی که داریم فردا مقابل گل‌گهر حاضر می‌شویم. می‌دانیم آنها تیمی با انگیزه هستند که تا به حال توانسته‌اند ۲ تیم لیگ برتری را از جام حذفی کنار بگذارند. حساب ویژه‌ای روی گل‌گهر باز کرده‌ایم و می‌دانیم بازی سختی مقابل آنها خواهیم داشت. فکورانه بازی خواهیم کرد تا از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

درخشان با اشاره به کیفیت زمین ورزشگاه سیرجان گفت: وقتی شما در این سطح می‌خواهید فوتبال بازی کنید، نباید با اشکالات بزرگی که سخت‌افزاری است روبه‌رو شوید. اشکالات زمین‌های ما حتی در لیگ برتر هم دیده می‌شود و خوب نیست که چنین شرایطی در فوتبال ما حاکم باشد. کیفیت زمین‌ها خوب نیست و ما امکانات حرفه‌ای نداریم. امروز به زمینی رفتیم که قرار است فردا در آن بازی کنیم اما حتی نمی‌توانستیم در این زمین راه برویم چه برسد به اینکه بخواهیم کاری انجام دهیم.

وی ادامه داد: اگر زمین خوب نباشد تماشاگران نمی‌توانند از بازی لذت ببرند. اگر قرار است فقط بازی‌ها را برگزار کنیم و از آن بگذریم ایرادی ندارد ما در همین زمین هم بازی می‌کنیم اما مطمئنا زیبایی‌های فوتبال را در این زمین نمی‌توانیم ببینیم. کیفیت چمن به هیچ وجه مناسب نیست و شاید مجبور شویم از راه‌های دیگری وارد عمل شده و تاکتیک‌مان را تغییر دهیم. می‌دانم این تغییر روش به نفع زیبایی فوتبال نیست چون به اجبار باید تغییر روش دهیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: پرسپولیس امروز به سیرجان آمده و می‌خواهد مقابل گل‌گهر مسابقه دهد این بازی تمام می‌شود اما سیرجانی‌ها خودشان می‌خواهند به مسابقات‌شان در لیگ یک ادامه دهند. اگر آنها می‌خواهند به لیگ برتر بیایند باید زمین بهتری داشته باشند، امکانات باید در حد لیگ برتر باشد و امیدوارم مسئولان سیرجان امکانات را برای این تیم فراهم کنند. وقتی تیمی در لیگ یک هدفش را صعود به لیگ برتر انتخاب می‌کند باید برای این کار نگاه و امکانات حرفه‌ای هم داشته باشد.

درخشان با بیان اینکه تلاش می‌کنیم در همین زمین بی‌کیفیت مقابل گل‌گهر بازی کنیم اظهار داشت: در هفته‌های قبل تمرینات ما به نوعی بوده که فوتبال را روی زمین بازی کرده‌ایم شاید برای بازی کردن روی هوا دچار مشکل شویم و اینکه در بازی فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد دست ما نیست. تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا بازی خوبی را به نمایش بگذاریم.

وی در پاسخ به این سوال که چه شناختی از تیم گل‌گهر دارد، گفت: تا حدودی اطلاعاتی از حریف‌مان گرفته‌ایم. از نوع بازی گل‌گهر، نفرات این تیم و مهره‌های کلیدی آنها با خبر هستیم اما به اعتقادم باز هم کار سختی خواهیم داشت. ممکن است گل‌گهر در خانه خودش بازی بسته‌ای را انجام دهد که این ما را خسته خواهد کرد اما فکر نمی‌کنم اگر بخواهند بسته بازی کنند تماشاگران از فوتبال لذت ببرند.

«در تمام دنیا سعی می‌کنند که فوتبال باعثسرگرمی مردم شود و تماشاگران از بازی‌ها لذت ببرند». درخشان با بیان این جمله خاطرنشان کرد: اگر فیفا روی خط دروازه‌ها دوربین می‌گذارد فقط به این دلیل است که به هواداران گلی که به ثمر رسیده را نشان دهد. فیفا سعی دارد زیبایی‌های فوتبال را به نمایش بگذارد، جدا از نتیجه ارائه یک بازی لذت‌بخش و تماشاگرپسند از هرچیز دیگری مهم‌تر است. شاید بازی بسته و رسیدن موقعیت‌ها از روی اتفاقات در یک بازی جواب دهد اما مسلما در سایر دیدارها نمی‌توان روی این تاکتیک حساب باز کرد. امیدوارم فردا هر دو تیم بازی خوبی از خودشان به نمایش بگذارند تا بینندگان لذت ببرند.

درخشان در واکنش به اینکه چرا اعلام کرده مجبور است خودش هم مقابل گل‌گهر به میدان برود، عنوان کرد: من به این صراحت صحبت نکردم. چون مصدومان زیادی در تیم داریم گفتم شاید مجبور شوم ۲۰ دقیقه‌ای هم خودم به میدان بروم. تا پیش از دربی ۴-۵ بازیکن مصدوم و محروم داشتیم که ۲ بازیکن دیگر هم مصدوم شدند و ما پیام صادقیان و رضا حقیقی را هم از دست دادیم.

وی اضافه کرد: برای انتخاب لیست ۱۸ نفره‌مان مشکل داریم که از بین آنها ۲ بازیکن هم جزء دروازه‌بان‌ها هستند و به این صورت اگر نتوانیم ۱۱ نفر اصلی را در ترکیب بگذاریم شاید خودم هم پا به میدان بگذارم. با این وجود با حداکثر نفراتمان به سیرجان آمده‌ایم تا انشاءالله با یک بازی خوب و با تمام نفرات کار را تمام کنیم.

درخشان در پاسخ به این پرسش که آیا امکان دارد بازیکنان پرسپولیس پس از پیروزی در دربی مغرور شده باشند و نتوانند مقابل گل‌گهر به نتیجه برسند، اظهار داشت: هنوز بعد از دربی مسابقه‌ای نداشته‌ایم اما خودم اعتقادی به این موضوع ندارم که بازیکنان بعد از یک پیروزی مغرور شوند. بازیکن باید بداند گذشته تمام شده و باید به آینده فکر کند.

سرمربی پرسپولیس افزود: در اولین جلسه تمرینی که بعد از دربی داشتیم به همه بازیکنان گفتم دربی برای ما تمام شد و دیگر به این بازی فکر نکنند بلکه خودشان را برای بازی با گل‌گهر سیرجان آماده کنند. لزومی ندارد که ما بخواهیم به دربی فکر کنیم چون به این شکل خودمان صدمه خواهیم دید و باید این بازی را فراموش کنیم. باید تلاش کنیم تا هفته به هفته بهتر شویم.

وی درباره اینکه با توجه به عصبی بودن بازیکنانش در دربی امکان دارد که بازیکنان پرسپولیس در بازی با گل‌گهر هم عصبی شوند، گفت: فکر نمی‌کنم ما در دربی کار ناشایستی انجام داده باشیم. عصبی بودن یعنی حرکت ناشایستی انجام دهیم که باعثشود کارت زرد و قرمز زیادی بگیریم. خارج از چارچوب عمل کردن به معنای عصبی بودن است. دربی یک بازی بزرگ است که شما برای پیروز شدن باید سخت تلاش کرده و بجنگید ما هم برای پیروزی در دربی جنگیدیم اما کار خارج از عرف انجام ندادیم.

درخشان تاکید کرد: اگر بازیکن ما گل زده و با درآوردن پیراهنش کارت گرفته کار ناشایستی انجام نداده بلکه او نتوانسته احساساتش را کنترل کند. بازیکن بعد از گل زدن ممکن است هر کاری انجام دهد، پیراهنش را در بیاورد، پشتک بزند و حتی در شادی گل باعثمرگ خودش شود. این مسائل را نباید به پای عصبی بودن بنویسیم.

وی ادامه داد: بازیکن ما سالها منتظر بوده در بازی با استقلال گل بزند و بعد از گلی هم که زده به شادی پرداخته است. امکان دارد زمین خراب بازیکنان ما را عصبانی کند اما من با بازیکنانم صحبت خواهم کرد که حتی در صورت خوب نبودن زمین هم بیشترین تلاششان را انجام دهند. سعی میکنیم از نظر کیفی در بهترین شرایطمان باشیم.