سپهر حیدری اظهار داشت: شب گذشته بعد از صحبت هایی که با مسوولان باشگاه انجام دادم، با کرمانی ها به توافق رسیدم تا برای یک سال در خدمت مس باشم. مطالعاتی درباره انتخاب تیم آینده ام داشتم و بهترین تصمیم را گرفتم. باید از پرسپولیس به تیمی می رفتم که با آرامش کارم را دنبال کنم تا مشکلی برایم ایجاد نشود.

به گزارش برنا، وی ادامه داد: مس از نظر فنی در سطح خوبی قرار دارد و می تواند در لیگ یازدهم عملکرد خوبی را از خود برجای بگذارد. با صمد مرفاوی که صحبت می کردم، صداقت در حرف هایش موج می زد و از این بابت خوشحال هستم.

حیدری درباره جدایی از پرسپولیس گفت: در پرسپولیس خاطرات خوبی داشتم و هواداران بدانند که دلم برای آنها تنگ می شود. عشق طرفداران همیشه در قلبم باقی خواهد ماند و دوست نداشتم از پرسپولیس جدا شوم. پرسپولیس را همیشه دوست دارم و خاطرات زیادی با این تیم داشتم که هیچ گاه فراموش نخواهم کرد.

کاپیتان فصل پیش پرسپولیس درباره سرمربیگری حمید استیلی اظهار داشت: در این‌باره نمی خواهم صحبت کنم و در آن صورت هم برای خودم و هم برای پرسپولیس حاشیه درست می شود. الان بازیکن مس هستم و تلاش می کنم با کرمانی ها به موفقیت دست پیدا کنیم. باید بگویم بازیکنان و مربیان یک روز می آیند و یک روز هم می روند و این نام پرسپولیس است که باقی می ماند. پرچم این تیم همیشه برافراشته است و بهترین آرزوها را برای پرسپولیس می کنم.

حیدری در مورد سایر پیشنهادات خود گفت: از داماش گیلان، ذوب آهن اصفهان و چند تیم دیگر پیشنهاد داشتم، اما تصمیم گرفتم که راهی کرمان شوم. از امیر عابدینی مدیرعامل داماش عذرخواهی می کنم که راهی داماش نشدم. یک مساله جزیی باعث شد تا به داماش نروم و از آنها معذرت می خواهم.