به گزارش افکار به نقل از مهر بهرام افشارزاده اظهار داشت: پیش از این هم اعلام شده بود فهرستی که برای اعزام کاروان ورزش ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۰ منتشر شده، قطعی و نهایی نیست. این فهرست نیازمند تغییراتی است که حداکثر تا دوشنبه هفته آینده اعمال خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر اینکه تغییرات اعمال شده تنها شامل حذف برخی رشته‌ها خواهد شد، ادامه داد: قرار نیست رشته جدیدی به این فهرست اضافه شود. حتی تعداد ورزشکاران اعزامی در رشته‎های مشخص شده نیز بیشتر از تعداد مشخص شده نمی‎شوند. برای اعمال تغییرات تنها فاکتور ریزش و کاهش را در نظر می‎گیرم.دبیرکل کمیته ملی المپیک تصریح کرد: برای اعمال تغییرات لازم تا مشخص شدن فهرست نهایی کاروان اعزامی به گوانگجو بازهم به مقوله مدال آوری بیشتر از هر مسئله دیگری توجه داریم و آن را ملاک اصلی برای تثبیت حضور در فهرست ایران قرار می‎دهیم. اما در عین حال ممکن است در مورد برخی رشته‌ها با در نظر گرفتن کسب تجربه تصمیم به اعزام بگیریم.

افشارزاده تاکید کرد: در مجموع از رشته‌ها و ورزشکارانی که به گوانگجو اعزام می‌شوند انتظار داریم به بهترین نحو ممکن در این رویداد آسیایی شرکت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ملی المپیک در فهرست اولیه کاروان اعزامی به بازی‌های آسیایی از ۳۳ رشته تیروکمان، دوومیدانی، بسکتبال، بوکس، قایقرانی کایاک، قایقرانی اسلالوم، قایقرانی بادبانی، دارگون بت، روئینگ، دوچرخه سواری پیست، دوچرخه سواری جاده، شمشیربازی، فوتبال، هندبال، جودو، کبدی، کاراته، تیراندازی، تکواندو، والیبال، والیبال ساحلی، اسکیت، وزنه برداری، ووشو، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، شطرنج، شنا، شیرجه، واترپلو، راگبی، تنیس روی میز و ژیمناستیک به عنوان رشته های اعزامی نام برد.

شانزدهمین دوره بازی‎های آسیایی ۲۱ آبان‎ماه تا ۶ آذرماه به میزبانی گوانگجو چین برگزار می‎شود.