به گزارش افکارنیوز، با توجه به اینکه چندین روز است در برخی از شبکه های اجتماعی و خبرگزاری های ورزشی شایعه حضور سعید معروف در تیم زنیت کازان روسیه مطرح شده است و در برخی از گزارش ها اعلام شده است که سعید معروف قصد ترک تیم والیبال شهرداری ارومیه در نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر والیبال را دارد.

قضیه از آنجا شروع می شود که سه هفته قبل سازمان لیگ فدراسیون والیبال ایران به طور یک طرفه قانونی را تصویب کرد که اگر چنانچه بازیکنی پیشنهاد بازی در تیم های خارجی را داشته باشد فدراسیون والیبال می تواند آن بازیکن را آزاد اعلام کند و نیازی به موافقت باشگاه نیست؟! البته این موضوع نیز هم اکنون توسط خود فدراسیون والیبال تصمیم گیری شده است و از هیچ باشگاهی جهت مشورت در این خصوص دعوت نشده است.

این بدین معنی است باشگاهی که با بازیکنی قرارداد منعقد می کند هیچ ارزشی نداشته و ندارد و می توان به این نتیجه رسید که باشگاه ها هیچ اختیاری ندارند و این فدراسیون والیبال است که می تواند برای هر تیمی تصمیم بگیرد.

لذا در این خصوص فدراسیون والیبال ایران علاوه بر اینکه سیاست گذاری بسیار اشتباهی را در پیش گرفته است بلکه همین موضوع باعثمی شود که لیگ برتر والیبال کشورمان را فدای لیگ های اروپایی کند.

این امر باعثمی شود باشگاه داری در لیگ ایران تضعیف شود و حتی باعثعدم اعتماد باشگاه های ورزشی به فدراسیون والیبال نیز می شود.

در عین حال فدراسیون والیبال بیشتر از هر کس دیگری پی گیر همین موضوع است و خیلی دوست دارد که سعید معروف هر چه زودتر تیم والیبال شهرداری ارومیه را ترک کند و این اقدامات فدراسیون والیبال تنها سنگ اندازی محسوب می شود.

سعید معروف بازیکن ارزشمند والیبال کشورمان که تاکنون به وظیفه ملی اش به خوبی عمل کرده است و باعثشده تیم ملی والیبال ایران در جهان شهرتی برای خود به دست آورد و هم با بازگشت به زادگاهش سبب شده که دل هزاران هوادار را شاد کند.

با توجه به اعتماد و اطمینانی که همه هواداران و تماشاگران ارومیه ای به سعید معروف دارند و همانطور که همگان دیدند این بازیکن با ارزش والیبال قبل از شروع لیگ برتر پیشنهاد وسوسه انگیز تیم روسیه ای را رد کرد همین موضوع نشان می دهد که سعید معروف دیارش را ترک نمی کند.

تاکنون هیچگونه درخواست کتبی از تیم مورد نظر که خواستار جذب سعید معروف باشد به باشگاه ارسال نشده و همه چیز در حد یک بحث شفاهی با فدراسیون والیبال می باشد.