به گزارش افکارنیوز، علی‌اکبر استاداسدی درمورد پیش‌بینی‌اش از عملکرد تیم ملی در جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا گفت: من بعید می‌دانم قهرمان شویم. به عنوان مثال تیمی مثل چین ۱۰ بازی تدارکاتی انجام داده ولی ما فقط با کره بازی کرده‌ایم. اگر ادعا داریم که بهترین تیم آسیا هستیم و همه از ما می‌ترسند باید قهرمان شویم اما فکر نمی‌کنم در حال حاضر توانایی این کار را داشته باشیم. من فقط دعا می‌کنم که تیم ملی ایران به جمع چهار تیم برتر برود.

وی در مورد اصلی‌ترین رقیبان ایران اظهار داشت: همه تیم‌ها برای ایران رقیب هستند. اصلاً اجازه بدهید از مرحله گروهی صعود کنیم و پس از آن حرف از رده‌های بالاتر بزنیم. من با این شرایط می‌ترسم حتی تیم ملی از گروهش نیز صعود نکند!

استاداسدی با انتقاد از زمینی که تیم ملی در آن تمرین می‌کند، خاطرنشان کرد: من عکس‌های تمرین تیم ملی را دیدم. واقعاً زمین تمرین افتضاح بود. انگار ملی‌پوشان در پارک تمرین می‌کنند! این برای ایران تأسف‌آور است که تیم ملی در چنین زمینی تمرین می‌کند. حتی من شنیدم که فردی در استرالیا قبول کرده تا هزینه‌های تمرین تیم ملی را در یک کمپ مناسب بدهد. این واقعاً برای فوتبال ما اُفت دارد.

مدافع پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان درمورد کناره‌گیری علی کریمی از تیم ملی گفت: من هم اطلاعاتم در حد مسائلی است که در روزنامه‌ها و سایت‌ها مطرح می‌شود. من اعتقاد دارم جای کریمی روی نیمکت تیم ملی بود نه اینکه روی سکوها بنشیند. او جزو اسطوره‌های فوتبال ایران است.

وی در پایان با اشاره به عملکرد کارلوس کیروش در تیم ملی گفت: به نظر من او کار خاصی انجام نداده است. شما دیدید که تیم ملی در جام جهانی ۹۸ چقدر خوب بازی کرد ولی ما در جام جهانی برزیل اصلاً خوب بازی نکردیم. تیم ملی به صورت اتوبوسی دفاع میکند. این روش بازی اصلاً فایدهای ندارد.