به گزارش افکارنیوز، مصطفی هاشمی، سرمربی تیم بسکتبال مهرام تهران به ۲ جلسه محرومیت از همراهی تیمش در لیگ برتر و ۳ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است. علت این تصمیم کمیته انضباطی، تهمت‌های سرمربی مهرام به فدراسیون بسکتبال در مورد گرفتن رشوه است.

حمید خمیجانی، دبیر فدراسیون بسکتبال در این مورد گفت: مصاحبه‌هایی از هاشمی منتشر شد که گفته بود در فینال فصل گذشته لیگ برتر، داوران با گرفتن ۸۰ میلون تومان رشوه به سود پتروشیمی بندر امام سوت زده و در نهایت این تیم را قهرمان لیگ کرده‌اند. این یک تهمت بزرگ به داورانی است که در شرایط سخت برای بسکتبال زحمت می‌کشند.

وی ادامه داد: داوران ما ممکن است اشتباه کنند و ناهماهنگ باشند ولی تهمت دریافت رشوه در مورد آنها درست نیست و بی‌انصافی است. جالب اینکه مدتی است تقصیر شکست‌ها به گردن داوران می‌افتد و پیروزی به تیم‌ها مربوط می‌شود.

دبیر فدراسیون بسکتبال در مورد تشکیل کمیته انضباطی گفت: هاشمی باید در مورد اظهارات خود پاسخگو میبود. او در کمیته انضباطی حاضر شد و ضمن عذرخواهی گفتههایش را تکذیب کرد. با این حال هاشمی به ۳ میلیون تومان جریمه نقدی و ۲ جلسه محرومیت از همراهی تیمش محکوم شد. هاشمی در بازی هفته گذشته در قزوین مقابل فولاد به زمین خیلی نزدیک بود که به سرپرست تیم در این مورد هم تذکر لازم داده شد.