به گزارش افکارنیوز، ' علی پیر محمدی ' روز یکشنبه در این باره افزود: این بازیکن که پیش از این عضو تیم پیاچنزای ایتالیا بود بعد از جدایی سعید معروف با عقد قراردادی تا پایان فصل ۹۳ به تیم شهرداری ارومیه پیوسته است.

وی اظهار کرد: والریو در تمرینات عصر امروز(یکشنبه) تیم والیبال شهرداری ارومیه حاضر می شود تا علاوه بر آشنایی با هم تیمی های جدیدش با شرکت کردن در تمرینات به هماهنگی های لازم برسد.

پیرمحمدی گفت: امیدوارم با هماهنگی های ایجاد شده این بازیکن بتواند در بازی های پیش رو به طور کامل در خدمت تیم والیبال شهرداری ارومیه باشد.

ورمیگلیو متولد ۱ مارس ۱۹۷۶ است و با ۳۹ سال سن، سابقه بازی در تیم های مختلفی در سری آ ایتالیا و سوپر لیگ روسیه را در کارنامه دارد.

این بازیکن مدال نقره المپیک ۲۰۰۴ آتن را در کارنامه دارد و در سال ۲۰۰۷ از تیم ملی ایتالیا کناره گیری کرده است.

والریو ۱۸۹ سانتیمتری مدال طلای لیگ جهانی ۱۹۹۹، طلای مسابقات اروپایی ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵، نقره لیگ جهانی ۲۰۰۴ و نقره جام جهانی ۲۰۰۳ را نیز در ویترین افتخارات خود دارد.

وی در عرصه باشگاهی نیز در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ به عنوان ارزشمندترین بازیکن جام حذفی ایتالیا (Coppa Italia) و در سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۲ به عنوان بهترین پاسور جام باشگاه های اروپا شناخته شده است.