به گزارش افکارنیوز، کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال ‌مادرید در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی «توتو اسپورت» از روزهای فوق‌‌العاده تیمش در سال گذشته و اهداف‌شان برای ۲۰۱۵ حرف زده. مربی ایتالیایی گفته می‌خواهد رئال اولین تیم تاریخ باشد که موفق شده دو سال پیاپی جام لیگ قهرمانان اروپا را به خانه خود ببرد: «رسیدن به یازدهمین قهرمانی اروپا مثل یک رؤیاست.
این طوری ما اولین تیمی خواهیم بود که از زمان تغییر فرمت این تورنمنت از سوی یوفا، دو سال پشت‌ سر هم در آن قهرمان شده‌ایم. رسیدن به این قهرمانی، رئیس باشگاه را خیلی شاد خواهد کرد و ما هم هر کاری برای خوشحال کردن او می‌کنیم.»

اهداف سال جدید
کارلتو در مورد چالش‌هایی که در سال جدید به همراه تیمش با آن روبه‌رو است، هیچ شک و شبهه‌ای ندارد. او و شاگردانش در پی کسب همه قهرمانی‌های سال هستند: «در ۲۰۱۵ هیچ حد و مرزی برای خودمان نمی‌گذاریم. همه سعی‌مان را برای گذر از همه حد و مرزها و رسیدن به بالاترین سطح ممکن انجام خواهیم داد. ما یک تیم فوق‌‌العاده در اختیار داریم، بهترین در دنیا هستیم و می‌توانیم همه جام‌های قهرمانی سال را از آن خودمان بکنیم و این اتفاق با توجه به تاریخ و اعتباری که رئال‌مادرید دارد، حتماً باید بیفتد. این یعنی رئالی بودن.»

یووه، یکی از بخت‌های قهرمانی در اروپا
آنچلوتی در این مصاحبه در مورد یوونتوس هم حرف زده، صدر‌نشین حال حاضر سری A که زمانی روی نیمکت مربیگری‌‌اش می‌نشسته: «یووه تیم بزرگی است و این را سال گذشته در بازی با ما در دور گروهی لیگ قهرمانان ثابت کرد. آن دو بازی واقعاً متعادل بودند. اگر جوان‌های بیانکونری از تجربیاتی که کسب می‌کنند، نهایت بهره را ببرند، این تیم می‌تواند یکی از شانس‌های اصلی برای قهرمانی در اروپا باشد.» از نظر او اوضاع اقتصادی بد فوتبال ایتالیا ربط چندانی به احتمال قهرمانی نماینده‌شان در این رقابت‌ها ندارد: «فوتبال ایتالیا دوران سختی را می‌گذراند و در آن دیگر از سرمایه‌گذاری خبری نیست اما در لیگ قهرمانان، بحث، بحثدوره‌هاست، دوره‌هایی که روزی شروع می‌شوند، روزی به پایان می‌رسند و یک روز هم دوباره از سر گرفته می‌شوند.»

باخت جلوی میلان
یک روز مانده به پایان ۲۰۱۴، رئال برای اولین بار بعد از ۲۲ پیروزی متوالی طعم شکست را چشید. این باخت اگرچه در رسانه‌ها به شدت بازتاب داشت اما برای آنچلوتی اهمیت چندانی ندارد: «این باخت اصلاً درد نداشت و هیچ ضربه‌ای به ما نزد. بعد از یک هفته تعطیلی باید ریتم‌مان را دوباره به‌ دست می‌آوردیم. از نظر جسمی خوب بودیم اما میلان خیلی خوب بازی کرد و ما نه. به ‌هر ‌حال این باخت لحظات خوبی که در ۲۰۱۴ داشتیم را خراب نکرد. ما سالی فوق‌‌العاده را پشت سر گذاشتیم.»

شایعه جدایی بیل
دست آخر صحبت از حرف و حديثهاي مربوط به جدايي گرت بيل از رئال به ميان آمد. آنچلوتي در اين باره گفت: وجود او براي ما ضروري است. او يكي از داراييهاي باشگاه به حساب ميآيد و از اينجا تكان نخواهد خورد.