به گزارش افکارنیوز، علیرضا جهانبخش درباره آخرین شرایط تیم ملی پیش از دیدار برابر بحرین گفت: خوشبختانه وضعیت تیم خوب است. اینکه زودتر به استرالیا آمدیم به ما کمک کرد تا بهتر بتوانیم با اختلاف ساعتی و شرایط آب و هوایی استرالیا کنار بیایم. در این ۱۰ روزی که اینجا بوده‌ایم سخت تمرین کرده‌ایم تا به لحاظ بدنی آماده حضور در جام ملت‌های آسیا شویم.

وی افزود: به لحاظ ذهنی هم تیم شرایط بسیار خوبی دارد. برد برابر عراق باعثشد به لحاظ روحی و ذهنی هم در وضعیت بهتری قرار بگیریم. اکنون بازیکنان به لحاظ بدنی و ذهنی در شرایط بسیار خوبی هستند.

مهاجم تیم ملی با اشاره به نامه حمایت آمیز علی دایی از بازیکنان تیم ملی در آستانه آغاز رقابت‌های جام ملت‌های آسیا گفت: واقعا نامه روحیه بخشی بود. آقای دایی با این کار خودش بار دیگر بزرگی‌اش را نشان داد. ایشان نیازی به تعریف ندارد. دایی افتخار فوتبال ایران و آسیاست و به شخصه این نامه انگیزه بسیار خوبی برای من شد. امیدوارم در این چند روز همه دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم دل مردم ایران را شاد کنیم.

جهانبخش درباره وضعیت آب و هوایی و اختلاف ساعتی در استرالیا عنوان کرد: دو، سه روز اول سخت بود که با این شرایط خودمان را وفق بدهیم چون اختلاف ساعتی با ایران زیاد است اما خوشبختانه بازیکنان توانستند خیلی زود خودشان را با این شرایط تطبیق دهند و در این آب و هوا هم مدتی تمرین و عادت کرده‌ایم. اینکه زود به استرالیا آمدیم یک نکته مثبت برای تیم ملی بود. شرایط خوبی داریم و امیدوارم بتوانیم این شرایط را حفظ کنیم.

او درباره شرایط درون تیمی گفت: مهمترین نکته در تیم این است که بازیکنان و کادر فنی به معنای واقعی کلمه یک تیم هستند. فرقی نمی‌کند چه بازیکنی بازی می‌کند و چه کسی روی نیمکت می‌نشیند. این همدلی و همبستگی در جام جهانی هم وجود داشت و توانستیم عملکرد بسیار خوبی از خودمان نشان بدهیم. الان هم همین شرایط وجود دارد. بازیکنان با هم همدل و متحد هستند. فکر می‌کنم این مهمترین مسئله است. در درجه بعدی، مسائل فنی اهمیت دارد چون به اعتقاد من نکته مهمتر همین تیم بودن ماست. زمانی یک تیم می‌تواند نتیجه بگیرد که همه همدل و متحد باشند و خوشبختانه این مسئله در تیم ما وجود دارد.

جهانبخش درباره تفاوت روند آماده سازی ایران با سایر تیم‌های همگروه خاطرنشان کرد: قاعدتا هر چه شرایط و بازی‌های دوستانه بهتر و بیشتر باشد، بازدهی هم بالاتر می‌رود. با این حال در جام جهانی هم اوضاع و احوال امکانات در همین حد بود ولی خوشبختانه عملکرد خوبی داشتیم. برای جام ملت‌ها محک خوبی نخوردیم و تنها دو بازی دوستانه داشتیم ولی تجربه جام جهانی را با خودمان داریم. اکنون نیمی از بازیکنان این تجربه را دارند و می‌توانند تجربه خودشان را به بازیکنان دیگر انتقال دهند. از طرف دیگر کادر فنی خیلی خوبی داریم که می‌دانند در این شرایط باید چه کار انجام بدهیم تا به بهترین سطح از آمادگی جسمی و ذهنی برسیم.

بازیکن تیم نایمخن هلند درباره بازی اول ایران برابر بحرین اظهار داشت: اولین بازی در چنین تورتمنتهایی خیلی مهم است. ضمن اینکه هر سه حریف ما در مرحله گروهی خیلی پیشرفت کردهاند و شما میتوانید بر اساس نتایجی که این تیمها در بازیهای اخیرشان داشتهاند این پیشرفت را ببینید. با این حال همانطور که گفتم بازی اول خیلی مهم است چون در شروع تیمها از هم شناخت ندارند و هر تیمی خوب شروع کند نشان میدهد که آمده قدرتمند کار را پیش ببرد. به همین خاطر بازی خیلی مهمی برابر بحرین داریم و انشاءالله برنده بازی شویم. ما باید بازی به بازی پیش برویم.