به گزارش افکارنیوز، بازیکنان تیم‌ملی به یک باور رسیده‌اند؛ در مقدماتی جام ملت‌ها دفاعی بازی نمی‌کنیم. با این پیش‌زمینه، ملی‌پوشان پرده از بازی هجومی ایران برمی‌دارند. یکی از بازیکنان می‌گوید: «ساده شده‌اید؟ دفاعی بازی کنیم؟ یادتان نیست مقابل بحرین رفت و برگشت هجومی بازی کردیم؟ در تهران ۶ گل به آنها زدیم.»

ایران دیروز تمرین بازی هجومی کرد. کروش مثل بازی با عراق، در تمرینات هم ۳-۳ - ۴ را تمرین کرد تا نشان دهد در مقابل بحرین، علاقه‌ای به بازی تدافعی ندارد. در این صورت، ایران با سه فوروارد به دروازه حریف حمله می‌کند. جالب اینجاست که مهره‌های پشت مهاجمان هم در نفوذ دستی دارند‌؛ در این حالت احتمالاً وظایف تک هافبک دفاعی ایران(جواد نکونام) سنگین‌تر می‌شود و باید عقب‌تر بازی کند. البته کروش به بازیکنان گفته در حالت دفاعی باید سریعاً بازیکنان به عقب برگردند و سپر دفاعی تشکیل دهند.

چیزی که تا این لحظه قطعی است، حضور تنها یک هافبک دفاعی در زمین است‌؛ نکونام. در این حالت آندو باید روی نیمکت بنشیند. کروش در بازی‌های بزرگ مانند دیدار احتمالی با کره‌جنوبی، ژاپن و استرالیا ترکیب را به ۱-۳ - ۲-۴ بازمی‌گرداند که در این صورت دوباره آندو در کنار نکونام قرار می‌گیرد. خط دفاعی ایران از همین حالا تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی است. کروش اصرار دارد هاشم را بازی بدهد. او در چپ با حضور پولادی جایی ندارد ولی احتمالاً با وجود چپ پا بودن در راست بازی می‌کند. در این حالت ترکیب دفاعی تیم پولادی(چپ)، هاشم(راست) و سیدجلال حسینی و امیرحسین صادقی(میانه دفاع) خواهند بود. در خط جلوتر هنوز کروش به جمع‌بندی درباره یک پست نرسیده‌؛ بال راست. احتمالاً اشکان گزینه اصلی خواهد بود.

هافبک دفاعی که به طور قطع جواد نکونام است و احسان حاج‌صفی هم به خاطر درخشش مکرر، بدون‌شک بال چپ. ۳ فوروارد ایران هم تا حدودی تعیین شده‌اند؛ رضا قوچان‌نژاد، مسعود شجاعی و علیرضا جهانبخش. با آنکه سردار آزمون در تمام بازی‌های اخیر تیم‌ملی گل زده و ستاره بی‌چون و چرا بوده، احتمالاً روی نیمکت می‌نشیند و یار دوازدهم می‌شود. او شامل برنامه پلن B تیم‌ملی خواهد بود‌؛ وقتی ایران روی زمین به نتیجه نرسد و بخواهد هوایی گل بزند. در این حالت خسرو حیدری هم به زمین می‌رود تا با سانترهای خوب برای سردار و رضا قوچان‌نژاد یا شجاعی، گره‌گشا باشد.

البته ممكن است معادلات در خط حمله كمي تغيير كند اما فعلاً تركيبي كه كروش به آن رسيده، اين است. كارلوس براي تدافعي كردن تيم هم ميتواند سريعاً آندو را به زمين بياورد. پيداست او با تغيير سيستم به ۳-۳-۴ دست خود را براي استفاده از بازيكنان مختلف باز گذاشته است و اين بار ميخواهد تيمملي را شكل ديگري تست كند.